Aktualności

2022-09-08 16:07

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI. Rodziny i miejsca pracy jako pola bitwy

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

Pan Jezus: Błogosławię cię i błogosławię wszystkich szukających Boga. Ale kiedy Mnie odnajdziecie i zajrzycie Mi w twarz, nie lękajcie się, że będziecie wówczas musieli podjąć decyzję swojego życia. Czy pozostać ze Mną i porzucić swoje życie? To jest decyzja, którą wcześniej czy później każdy musi podjąć. To jest jedyna droga do Nieba. Wypełnienie Moich przykazań wymaga porzucenia lenistwa duchowego i stanięcia w gotowości do walki już do końca życia.

 

Walka ta nie jest jednak rzezią, ale pasmem zwycięstw u Mego boku. Tułaczką i niewygodą – tak. Sypianiem z mieczem w dłoni – tak. Rozłąką z tymi, których się kocha – tak. Wielokrotnie będziecie musieli porzucić to, do czego lgną wasze serca, aby zachować Mi wierność, bo jeśli kochacie tych, którzy są jeszcze głęboko w świecie i nie pełnią Mojej Woli, nie zdołacie im wszędzie towarzyszyć i rozstania czasowe, rozstania duchowe, rozstania z powodu obrania innych priorytetów staną się częścią waszego życia.

 

W żadnym razie jednak nie zalecam wam porzucenia waszych rodzin. Przeciwnie. Nie możecie towarzyszyć najbliższym w ich grzechu, ale tym bardziej nie wolno wam ich opuszczać choćby na krok. Obranie życia małżeńskiego zobowiązuje człowieka do końca jego życia. Życie małżeńskie jest życiem we dwoje i wspólnym zaangażowaniem w wychowanie potomstwa. Żoną, mężem, matką i ojcem jest się do końca swoich dni. W obliczu zagrożenia i niebezpieczeństwa tym bardziej należy strzec swojej rodziny, a zagrożenie duchowe jest wielokroć niebezpieczniejsze niż niebezpieczeństwo doznania szkody na ciele.

 

Wzywając was więc do życia świętego i walki o Moje przykazania, wzywam was do wiernego trwania w swoim powołaniu. Wasze pola walki to wasze rodziny i miejsca pracy. Nie próbujcie uciekać od swojego życia, oddając się życiu zakonnemu, które nie jest wam przeznaczone. Mówiłem wam już o tym, że zaniedbywanie swoich obowiązków rodzinnych i porzucenie męża czy żony dla Mnie, jest nieporozumieniem lub dezercją z pola bitwy. Jeśli nie otrzymywaliście powołania do życia zakonnego lub nie usłuchaliście wezwania na czas, pozostaje wam teraz wypełnienie obowiązków waszego stanu małżeńskiego zgodnie z obietnicami, które podjęliście, nawet jeśli spędzanie całych dni na modlitwie przynosi wam ulgę i rozkosz duchową.

 

Życie zakonne, które Ja wam dałem, nie żąda od was porzucenia małżonków, ale uczynienia was jednym w tym życiu. Bądźcie więc w pierwszym rzędzie kochającymi mężami, troskliwymi żonami, mądrymi rodzicami wszystkich swoich dzieci, nie tylko tych, które pełnią waszą wolę. Walczcie o swoje rodziny, nie odbierając swojej miłości i bliskości tym, którzy nie weszli na Moją drogę. Wy właśnie przez swoją bezinteresowną miłość i wierną obecność macie siłę, aby przemienić z czasem ich wnętrza. Macie na to Moje błogosławieństwo, bo przyjaciele zawsze upodabniają się do siebie. Musicie być tylko mocno zjednoczeni ze Mną poprzez sakramenty, abyście nie stali się słabsi i ulegli wobec zła. To jest wasze pole walki, na które wzywam was zgodnie z waszym powołaniem i stanem. Żądam od was walki, wierności Moim przykazaniom i wewnętrznej przemiany serc ludzkich w serca anielskie tam, gdzie jesteście, w rodzinach, w których przebywacie, z małżonkami, których poślubiliście, w waszych miejscach pracy, wśród waszych stałych obowiązków małżeńskich, rodzicielskich, służbowych i szkolnych.

 

Wszędzie, gdzie jesteście, jesteście z Woli lub dopustu Boga. Tam właśnie jest wasze miejsce i pole bitwy, gdzie macie stoczyć swoje największe bitwy i być świadkami Mojej miłości i Prawdy. Życie zakonne w sensie dosłownym przeznaczone jest niewielu. Sam wybieram te dusze i mówię im to wyraźnie. Całą resztę posyłam jako owce między wilki, aby Moje imię nie zginęło w świecie. Jesteście Moimi apostołami. Pragnę, abyście stanęli do walki tam, gdzie są Moi wrogowie, nie tam, gdzie nikt nie będzie z wami walczył. Czas walki nastąpił. Teraz jest czas świadectwa. Później czeka was wieczne odpoczywanie i niezmącony czas trwania w modlitewnym zachwycie. Błogosławię was na tę walkę w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

 

PORANNA modlitwa o czystość / Akt złożenia ślubu czystości/

WIECZORNA modlitwa o czystość

Modlitwa do Ducha Świętego o światło w rozumieniu tekstu

Duchu Święty, przyjdź, prosimy, Twojej łaski nam trzeba!
Niech w nauce postąpimy, objawionej nam z nieba.
Niech ją pojmiem z łatwością, utrzymamy z stałością;
A jej światłem ożywieni, w dobrem będziem utwierdzeni.

Powrót do KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

 

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

czytaj więcej...