Aktualności

2023-09-29 16:18

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI. Cywilizacja śmierci duchowej

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

Pan Jezus: Dziś pragnę was przestrzec przed igraniem ze złem. Święty Paweł uczył was, abyście unikali wszystkiego, co ma choćby pozór zła, a Ja wam mówię: Pokusą ulegają ci, którzy się ich nie boją. Unikanie okazji do grzechu, a mówiąc jeszcze dobitniej okazji do powstawania pokus, jest podstawą życia w bojaźni Bożej. Człowiek miłujący Boga stara się przede wszystkim nie narażać bez potrzeby na utratę łaski i nie wystawiania swojej duszy na atak.

 

Są miejsca niebezpieczne, o których wiecie, że tam możecie zostać zaatakowani przez ludzi o złych intencjach. Nie chodźcie tam sami nocami ani nie posyłajcie tam dzieci. To samo powinniście czynić w świecie ducha. Są dziedziny i sfery, okoliczności i pewne formy zachowań, które sprzyjają atakom złych duchów albo wprost są środowiskiem ich życia i ataku. Trzymajcie się od nich z daleka, jeśli chcecie zachować łaskę w duszy. W ciemnych zakamarkach miasta grozi wam śmierć ciała. W ciemnych zakątkach świata, o których wam powiem, grozi wam śmierć duszy, która jest wielokroć straszniejsza, bo wieczna. Sądzicie, że umierać na duszy można wielokrotnie bez żadnych konsekwencji, bo dałem wam zmartwychwstanie przez sakrament świętej spowiedzi. Nie. Nie jest to śmierć bez konsekwencji, bo konsekwencje grzechów zawsze zostaną i spowiedź ich nie wymazuje, a co do śmierci duszy, jest ona prawdziwa. Grzesząc umieracie na duszy i nosicie w żywym ciele martwą duszę.

 

Martwa dusza gnije, rozkłada się i cuchnie. (zob. Kontemplacja Ducha Świętego. OŻYWICIEL)  Dusza nie jest mniej realna niż ciało. Dusza jest prawdziwa i prawdziwie umiera ze wszystkimi tego konsekwencjami. Widok ten jest straszny. Gdybyście mogli widzieć rzeczywistość duchową świata, nikt z was nie mógłby dalej żyć, bo wszystkie wasze horrory razem wzięte nie mogą wyobrazić tak strasznego widoku. Jest to świat umarłych za życia, żywych trupów począwszy od dzieci aż po starców. Te stworzenia bez śladu piękna i podobieństwa Bożego w stanie zaawansowanego rozkładu śmieją się i bawią w kawiarniach całego świata. Kupują sprzedają, tańczą i zapamiętale grzeszą. Pokrywają swoją ohydę przystrojonymi ze wszech miar ciałami, ale robactwo już trawi ich duszę.

 

Moje dzieci konsumpcja jest zasłoną, pod którą człowiek ukrywa swoją brzydotę duchową. Odwraca wzrok od śmierci, która go trawi, aby zająć się kolejną zabawką. Śmierć jednak postępuje dalej, pochłaniając całe narody. Wśród gwaru i śmiechu, w rytmach nieustającej muzyki, pląsa uśpiona, przystrojona w barwne stroje, zadbana i uśmiechnięta cywilizacja śmierci. Jak zaraza pożera kolejne ofiary. Nie żartuję więc, mówiąc wam, nie wchodźcie do namiotów grzeszników. Jeśli chcecie uratować się spośród tego wesołego tłumu, który zdąża ku zatraceniu, musicie być stanowczy i bezkompromisowi. Dlatego przestrzegam was: unikajcie okazji do zła, aby was grzech nie opanował. Zagrożeniem cywilizacji jest dla was masowa propaganda złego, który rozpowszechnia swoją naukę w mediach wielkiej maści. Mówię o telewizji, radiu i prasie. Zachować czystość w sercu, zadając się z którąkolwiek z tych form propagandy graniczy z cudem. Wszystkie te media maja za zadanie pobudzać was cieleśnie do konsumpcji w pełnym tego słowa znaczeniu. Chodzi o nastawienia myślenia i pragnień człowieka na jego ciało, a więc jedzenie, picie i używanie świata w każdym możliwym wymiarze. Człowiek jest w nim elementem konsumpcyjnym, który ma pożądać i wzbudzać pożądanie jak każdy z proponowanych towarów. Oprócz utraty czystości w pierwszym wymiarze, propaganda ta prowadzi do utraty duchowości. Materializm zakłada świat oparty na materii. Materia rządzi tym światem, który się wam przedstawia.

 

Drogie dzieci, zachowujcie wolność, trzymając na uwięzi swoją ciekawość i zamiłowanie do przyjemności. Muzyka popularna, światowe kino, portale internetowe, które kształtują dzisiejszego człowieka, programują niejako jego późniejsze pragnienia i zachowania. Owoce tych pragnień i zachowań są złe. Człowiek odżywiając się trucizną, umrze. Musicie dokonać wyboru, jeśli chcecie zachować i rozwijać w sobie życie duchowe. Amen. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

 

PORANNA modlitwa o czystość / Akt złożenia ślubu czystości/

WIECZORNA modlitwa o czystość

zobacz też:

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

CZĘSTOCHOWSKA DROGA KRZYŻOWA – 18 pozycji do rozważania

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

ŁASKA UŚWIĘCAJĄCA – KRÓLOWA ŁASK

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

NOWENNA NA CZAS POSTU – POKUTA NARODOWA – Orędzia o poście cz. III

CZAS POKUTY. CODZIENNA ADORACJA

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

TAJEMNICA RÓŻAŃCA ŚWIETGO

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA

KONTEMPLACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA

BOŻA TERAPIA UWALNIANIA Z LĘKU I CHORÓB CYWILIZACYJNYCH – nowenna od lęku

ŻYCIE SAKRAMENTALNE PIERWSZEGO KOŚCIOŁA według św. Agnieszki

Kontemplacja Ducha Świętego W LISTACH ŚW. PAWŁA

Kontemplacja Słowa WEDŁUG EWANGELII ŚW. JANA

WYMARZONE SERCE BOGA

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...