Aktualności

2022-10-28 16:07

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA. Dom Boga

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

Z Księgi Wyjścia – Wj 25, 1-9

 

Pan tak przemówił do Mojżesza: „Powiedz Izraelitom, aby zebrali dla Mnie daninę. Od każdego człowieka, którego skłoni do tego serce, przyjmijcie dla Mnie daninę. Macie zaś przygotować dla Mnie jako daninę: złoto, srebro i brąz, purpurę fioletową i czerwoną, karmazyn, bisior i sierść kozią; baranie skóry barwione na czerwono i skóry z delfinów oraz drzewo akacjowe; oliwę do świecznika, wonności do wyrobu oleju namaszczania i pachnących kadzideł; kamienie onyksowe i inne drogie kamienie dla ozdobienia efodu i pektorału. I uczynią Mi święty przybytek, abym mógł zamieszkać pośród was. Budowę zaś przybytku i wykonanie wszelkich jego sprzętów przeprowadzicie dokładnie według tego, co ci ukażę”. 

 

Bóg Ojciec: Pisz, Moje dziecko. Domy, które wznosicie dla siebie, są piękne. Angażujecie w to całe życie, aby zbudować swój wymarzony dom. Moje domy [KOŚCIOŁY] ograbiacie z urody, oszpecacie je, zastępując szlachetny materiał waszymi sztucznymi wynalazkami. Misternie wykonane ozdoby usuwacie, a na ich miejsce wprowadzacie nowoczesne, pozbawione intencji i miłości przedmioty, które nawet nie są wykonane dla Mnie. Ja, który jestem Twórcą piękna, muszę patrzeć na oszpecanie Moich domów i przekształcanie ich w bezduszne hale, jak gdyby Bóg, którego czcicie, był już umarły. Czy naprawdę sądzicie, że wystrój wnętrz Moich domów jest Mi obojętny?

 

Niegdyś każdy przedmiot w Mojej świątyni oddawał Mi chwałę przez ofiarę, jaką poniesiono, aby go zdobyć, i miłość, z jaką powstawał. Dziś brak jest wiary, więc również brak hojności. Zewnętrzna strona waszej wiary to właśnie świątynie, w których jestem czczony. Niegdyś bogate w malowidła, dziś straszą pustymi ścianami, tak pustymi jak umysły i serca tego pokolenia. Przypatrzcie się Ołtarzom. Wszystko, co dziś tworzycie dla Mnie jest tak bezduszne i martwe jak wiara tego ludu. Nie pozostawiono miejsca miłości, dlatego świątynie które dziś powstają, są tak ubogie i brzydkie. Nie wierzycie, że warto się dla Mnie poświęcać. Ludzie którzy projektują Moje świątynie, nie kochają Mnie, a kapłani, którzy je tworzą, umierają ze strachu przed krytyką, wybierając bezpieczną nijakość.

 

Kościół powinien być największym i najpiękniejszym budynkiem w mieście czy wsi. Jego wieża powinna wystawać ponad wszystkie budynki, aby przypominać, że Ten, który zamieszkuje Kościół, jest Najwyższy. Tak jak dźwięk kościelnego dzwonu zagłusza wszystkie inne dźwięki, tak budynek Kościoła powinien górować nad wszystkimi budynkami. Materiały użyte do jego budowy powinny być najszlachetniejsze, stworzone ręką Boską, nie ludzką. Wydaje się wam, że oszczędzając na Mojej czci i ukazując tandetę zamiast Mojej chwały, utrzymacie wiarę. Nie. Człowiek pozostał zmysłowy i wierzy w to, co może zobaczyć. Jeżeli widzi dom Boży pozbawiony miłości i chwały, takim samym widzi jego Boga. Zewnętrzny wyraz kultu jest dużo ważniejszy, niż wam się wydaje. Gdyby tak nie było nie uczyłbym Mojżesza tego kultu i nie tłumaczyłbym mu, jak ma wyglądać każdy przedmiot do oddawania Mi czci [Wj 25-31]. Dziś muszę was wszystkiego uczyć od nowa, bo uwierzyliście, że dla Mnie rzeczy materialne są bez znaczenia. Wygodnie jest wam w to wierzyć, bo możecie dużo zaoszczędzić na Mnie, budując piękniej dla siebie, skoro Mi i tak jest to obojętne. Ofiary, jakie ponosicie na budowę swoich domów, są jednak krótkotrwałe i nic nie zyskują dla was w wymiarze wiecznym. Ofiary, jakie ponosicie dla Mnie, są trwałe i przynoszą wam zysk w wieczności. Jestem hojny dla tych, którzy nie oszczędzają na Mojej czci. Dla Mnie oznacza to wiarę w Moje Bóstwo. Wszystko, co macie, macie ode Mnie, a wy nawet za to, co Ja sam wam daję, żałujecie dla Mnie.

 

Poznaj więc ból Mojego Serca, kiedy widzę, jak nisko upada Moja cześć na tej ziemi. Mógłbym mówić jeszcze długo, żalić się bez końca, ale poznaj, córko, że daję ci tę odrobinę, abyś poznała, jak boli Mnie to, że nikt ze Mną nie ustala, jaki ma być dom wzniesiony na Moją cześć. Nikt nie prosił Mnie o radę i muszę mieszkać tam, gdzie Mi każą, sam nie mając nic do powiedzenia. Łącz więc ból twojego serca z Moim. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

***

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA – Orędzia o Mszy św. cz I

 OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – Orędzia o Mszy św. cz. II

CZAS POKUTY. CODZIENNA OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – Orędzia o Mszy św. cz. III

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

zobacz też:

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

NOWENNA NA CZAS POSTU – POKUTA NARODOWA – Orędzia o poście cz. III

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA

KONTEMPLACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA

BOŻA TERAPIA UWALNIANIA Z LĘKU I CHORÓB CYWILIZACYJNYCH – nowenna od lęku

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...