Aktualności

2020-05-08 18:14

O MARYI NIGDY DOSYĆ!

<— Powrót do czytelni

Przez Najświętszą Maryję Pannę przyszedł Jezus Chrystus na świat i przez Nią też chce w świecie królować. Ona objawiła Go światu po raz pierwszy i objawi Go nam powtórnie przy Jego ostatecznym przyjściu. Dlatego potrzeba, aby Maryja była jeszcze bardziej znana, kochana, uwielbiana i wywyższona. Święci Kościoła powtarzali i nadal mówią: O Maryi nigdy dosyć! Kto nie poznał Maryi nie może znać Jezusa, ponieważ Ona jest Drzewem, które daje Życie, a Jezus jest Jej Owocem.

Jeśli chcesz dojść do Jezusa musisz Go szukać tylko przez Maryję, ponieważ jest Maryja środkiem pewnym, drogą prostą i niepokalaną, by dojść do Chrystusa. Kto znajdzie Maryję, znajdzie Życie, to znaczy Jezusa Chrystusa, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Nie można jednak znaleźć Maryi, nie szukając Jej, a szukając Jej można poprzez oddanie się Jej Niepokalanemu Sercu, rozważając codzienne różaniec, który jest krótkim streszczeniem Jej życia i spojrzeniem na życie Jezusa oczami Matki, odprawiając Pierwsze Soboty Miesiąca, śpiewając pieśni ku Jej czci, czytając pobożne książki o Jej życiu i inne, które sam Duch Święty ci wskaże  jeśli przed każdą modlitwą, rozważaniem zaprosisz Ducha Świętego, aby cię wspomagał. Wtedy Ona ukaże ci Syna. Konieczne jest więc rzeczą, by Maryję znano więcej niż kiedykolwiek, ażeby Trójca Przenajświętsza jak najwięcej była znana i wielbiona.

Niech ta święta myśl będzie dla nas drogowskazem jak mamy iść do Jezusa przez Maryję: Jezus Chrystus oddał Bogu Ojcu większą chwałę przez to, że poddany był swojej Matce przez lat trzydzieści, niż gdyby przez największe cuda nawrócił w tym czasie świat cały. Jak wielką chwałę oddaje Bogu ten, kto za przykładem Jezusa Chrystusa, Jedynego naszego Wzoru, poddaje się Maryi, by przypodobać się Bogu! 

Tak już jest, że dzieło Boże musi być zwalczane przez zawiść. Pozwól jednak falom bić się z falami, psom z psami. W końcu fala rozbije się o falę, pies pogryzie się z psem, ale my zostańmy zjednoczeni z Bogiem, naszym Mistrzem i Panem. św. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
czytaj więcej...