Aktualności

2023-07-02 16:07

Nie pożądajcie niczyjego dobra, aby dla was nie zmieniło się w zło – Bóg Ojciec

<— Powrót do czytelni

Dzieci, otrzymujecie łaski do życia w kraju, który daje wam Bóg, z rodziną, w której się rodzicie, i zdolnościami, które otrzymaliście, nie mówiąc już o wyglądzie czy płci – mówi Bóg Ojciec w dziesiątym przykazaniu.

Pożądając więc tego, co posiadają inni, niszczycie własne życie i doskonały plan Boży wobec was samych. Tylko idąc drogą, na której postawił was Bóg, możecie osiągnąć szczęście, pokój i spełnienie. Zabraniam wam więc pożądać cudzych rzeczy, bo choćby były dobre dla kogoś innego, dla was nie będą. Zabraniam wam patrzyć z pożądliwością na to, czego nie posiadacie, aby was uchronić przed Szatanem i zniszczeniem Mojej Woli w waszym życiu. Zapamiętajcie, dobre jest to, co macie. Dobre dla was są rodziny, które macie, domy, w których mieszkacie, samochody, którymi jeździcie, wasz status społeczny, wygląd, cechy i talenty, bo otrzymaliście to wszystko od Boga. Nie pożądajcie niczyjego dobra, aby dla was nie zmieniło się w zło.

Pokora jest podstawą do przestrzegania tego przykazania. Dusza pokorna cieszy się z tego, co otrzymała od Boga, i jest Mu wdzięczna, mimo że są tacy, którzy otrzymali więcej. Człowiek na Ziemi nie posiada pełnego poznania i nie rozumie działania Bożego. Zawsze więc powinien przyjąć Wolę Bożą i miejsce, jakie zostało mu przeznaczone – mówi Bóg Ojciec w dziesiątym przykazaniu.

Ufaj Maryi, kochaj Maryję i ciesz się – prawdziwe dziecko Maryi zginąć nie może. św. Urszula Ledóchowska

***

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

czytaj więcej...