Aktualności

2022-12-31 16:07

MAŁŻEŃSKIE BŁĘDY ŻON. Poczucie bycia niekochanym i niechcianym w oczach żony sprawia, że mężczyzna pragnie czuć się wartościowym w oczach kogokolwiek – Pan Jezus

<— Powrót do czytelni

Dla mężczyzny miłość osiąga spełnienie, kiedy czuje się wartościowy w oczach swojej żony. Kiedy rzeczy, które są dla niego ważne, są ważne również dla jego żony. Troska i miłość wobec mężczyzny powinna wyrażać się przede wszystkim w szacunku i zaufaniu kobiety. To sprawia, że mężczyzna czuje się kochany i wartościowy, a czerpiąc siłę z tej miłości, wchodzi na wyżyny swoich zdolności, aby okazać się godnym takiego zaufania i szacunku. – mówi Pan Jezus w Orędziach o małżeństwie.

Poczucie bycia niechcianym i niekochanym prowadzi do zamknięcia się na własne potrzeby i szukania ulgi z dala od prawdziwych potrzeb jego serca. Poczucie bycia bezwartościowym w oczach własnej żony sprawia, że mężczyzna pragnie czuć się wartościowym w oczach kogokolwiek i popełnia przy tym bardzo wiele błędów, których zwykle przez całe życie żałuje. Wplątuje się więc w podejrzane interesy, daje się łatwo oszukać, pragnąc koniecznie zrobić coś wielkiego i stać się kimś dla swojej ukochanej żony, popada w nałogi, trwoni majątek lub angażuje się w niezdrowe przyjaźnie lub relacje. Wszystko to daje mu tylko chwilową ulgę. Nie jest to pokój serca, którego w głębi duszy pragnie i wciąż nie czuje się kochany.

Zastanów się i rozważ w głębi serca: Czy jesteś żoną, która potrafi okazywać współczucie swojemu mężowi w momencie porażki? Czy kiedy spotykają go niepowodzenia, starasz się dodać mu odwagi i wiary, czy raczej wynajdujesz powody, dla których zawiódł? Czy spędzasz z nim czas w sposób, który daje mu ukojenie i odpoczynek? Czy jesteś kobietą, przy której mąż czuje się mądry, zaradny, dobry i potrzebny? – mówi Pan Jezus w Orędziach o małżeństwie.

Najdroższa Pani i Wybawicielko moja, będę działał z ufnością i nie będę się lękał, bo Ty jesteś moją mocą i moją chwałą w Panu. św. Bonawentura

***

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

PAN JEZUS – rozważania o Orędziach małżeńskich

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

czytaj więcej...