Aktualności

2022-07-16 16:07

MAŁŻEŃSKIE BŁĘDY MĘŻÓW. Mąż powinien być dla swojej żony jeszcze jak ojciec, do którego zwróci się z każdą obawą i znajdzie wysłuchanie – Pan Jezus

<— Powrót do czytelni

Skarbem mężczyzny jest jego żona. Współczucie i miłość kobiety potrafią sięgnąć prawdziwych wyżyn i dodać skrzydeł mężczyźnie, który tę miłość widzi i ceni – mówi Pan Jezus w Orędziach o małżeństwie.

Podstawą porozumienia się z kobietą jest rozmowa. Mąż czuje się kochany, kiedy jest otoczony czułością i miłosną obecnością swojej żony. Kobieta potrzebuje słów, bo jako istota bardziej duchowa, karmi się miłością wewnętrznie. Sfera intymna małżonków zaspokaja całkowicie potrzebę miłości mężczyzny, ale nie kobiety. Z kobietą trzeba rozmawiać. Dopiero te dwie sfery zapełnione miłością dają jej poczucie bycia kochaną. Same czyny nie wystarczą. Kiedy mąż nauczy się rozmawiać ze swoją żoną i zdobędzie jej zaufanie, zdobędzie jej serce i wydobędzie z niego miłość tak słodką, że wynagrodzi mu ona cały trud jej nauki. Mąż powinien bowiem bronić swojej żony zawsze i zawsze stawać po jej stronie, choć nie zawsze musi się z nią zgadzać. Niemniej jednak zawsze powinien jej wysłuchać i rozwiać obawy rodzące się w jej sercu, zanim zaczną je zamykać i ochładzać.

Chciałbym, abyś otworzył swoje serce i zastanowił się: Czy w trudnych chwilach potrafiłeś/potrafisz stanąć na wysokości zadania i rozmawiać ze swoją żoną aż do odzyskania pokoju jej serca i uśmiechu na jej twarzy? Czy jesteś mężem, który sprawia, że twoja żona czuje się w twojej obecności pewna i bezpieczna? Czy jesteś wyrozumiałym przyjacielem, któremu może i chce się zwierzyć? – mówi Pan Jezus w Orędziach o małżeństwie.

Powiedz wszystkim ludziom, że Bóg daje nam łaski za pośrednictwem Niepokalanego Serca Maryi, że ludzie muszą je uprosić przez to Serce.  św. Hiacynta

***

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

PAN JEZUS – rozważania o Orędziach małżeńskich

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

czytaj więcej...