Aktualności

2022-01-15 16:20

MAŁŻEŃSKIE BŁĘDY MĘŻÓW. Jeśli kobieta może ufać swojemu mężowi, będzie go również kochać. Jeśli nie, lęk przed nim zabije jej miłość – Pan Jezus

<— Powrót do czytelni

Kiedy mąż okazuje miłość swojej żonie, przedłuża jej życie, jej młodość i zdrowie. Kochana kobieta kwitnie w domu swojego męża. Jeśli czuje się kochana, jest zdolna do wielkich poświęceń, bardzo wiele wytrzyma i zrozumie. Kochać ją oznacza strzec pilnie jej serca i odgadywać powstające w nim niepokoje i lęki. Ze względu na swoją słabość, kobieta potrzebuje męża, aby bronił jej przed wszelkim wrogiem zewnętrznym i wewnętrznym – mówi Pan Jezus w Orędziach o małżeństwie.

Żona powinna zachowywać się tak, aby jej mąż czuł się w jej obecności dwa razy mądrzejszy, silniejszy i zaradniejszy. Kiedy pojawia się przy nim, powinien rosnąć we własnych oczach i w oczach wszystkich wokoło. Kobieta może to sprawić, okazując zawsze szacunek i poparcie swojemu mężowi. To samo dotyczy drugiej strony. Żona w obecności swojego męża powinna czuć się dwa razy pewniejsza siebie, piękniejsza i lepsza. Spojrzenie męża powinno dodawać żonie pewności i siły, że jest w jej oczach wyjątkową kobietą, z którą nikt i nic nie może się równać. Mężczyzna może to osiągnąć, nie spuszczając wzroku ze swojej żony, starając ją mieć zawsze blisko siebie i panując nad zmysłami.

Pamiętaj, że wszystkie błędy można naprawić, jeśli tylko kochasz, bo miłość leczy wszystkie rany. Błogosławię was w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen – mówi Pan Jezus w Orędziach o małżeństwie.

Odmawiaj różaniec – to łańcuch, który cię przykuwa do Serca Maryi.  św. Urszula Ledóchowska

***

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

PAN JEZUS – rozważania o Orędziach małżeńskich

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

czytaj więcej...