Aktualności

2022-08-27 16:07

MAŁŻEŃSKA MODLITWA CAŁKOWITEGO PRZEBACZENIA, źródłem umocnienia i odbudowy małżeństwa, a także scalenia już rozbitego – Pan Jezus

<— Powrót do czytelni

Małżonkowie, jeśli żal wam siebie samych z powodu cierpień, jakich doświadczyliście, żałujcie również tego, który zadał wam cierpienie, bo jego rany są jeszcze dotkliwsze (współmałżonek). Uleczę je wszystkie waszymi rękami, słowami i miłością, którą się wzajemnie obdarzycie. Jeżeli chcecie doświadczyć Mojej łaski i przestać cierpieć z powodu dawnych ran, a zacząć cieszyć się sobą nawzajem, doświadczając szczęścia wspólnego życia, uklęknijcie przede Mną i patrząc na krzyż, odmówcie tę modlitwę – mówi Pan Jezus w Orędziach o małżeństwie:

MAŁŻEŃSKA MODLITWA CAŁKOWITEGO PRZEBACZENIA

Teraz odetchnijcie głęboko. Dokonała się was wielka zmiana, która będzie owocować na przyszłość. Ale, aby tego doświadczyć, musicie przestrzegać kilka zasad. Jeśli nie będziecie ich przestrzegać, nie doświadczycie zmiany.

1. Po pierwsze nigdy, nigdy i pod żadnym pozorem nie wypominajcie sobie przeszłości ani w kłótniach, ani w rozmowach, ani w aluzjach, ani we wspomnieniach.

2. Po drugie nigdy więcej nie myślcie o tym, co przebaczyliście. Natrętne i powracające myśli odganiajcie natychmiast modlitwą: Jezu, ja wszystko przebaczam. Nie wierze w tę rzeczywistość, którą teraz fałszywie przedstawia mi szatan, ale tylko Twoim Słowom. Pozwól mi zapomnieć.

3. Po trzecie, kiedy jesteście na siebie źli, nigdy nie wracajcie do przeszłości. W chwilach kryzysu odmawiajcie modlitwę, którą dziś przebaczyliście sobie nawzajem. Jeśli wasze rany są bardzo głębokie i nie jesteście w stanie spełnić tych trzech warunków, odmawiajcie tę modlitwę codziennie, aż odczujecie w sercu ulgę. Wtedy nie musicie jej dalej odmawiać. Błogosławię was na dalsze życie w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. – mówi Pan Jezus w Orędziach o małżeństwie.

Za pomocą Różańca św. zwyciężone zostały herezje, naprawione obyczaje, zespolone małżeństwa, zakończone wojny, a ponadto obronione dusze przed wszelkim zasadzkom szatana. św. Jan Bosko

***

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

PAN JEZUS – rozważania o Orędziach małżeńskich

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

czytaj więcej...