Aktualności

2023-05-14 16:07

Kradzież to nie tylko włamania i kieszonkowcy – Bóg Ojciec

<— Powrót do czytelni

Przyzwolenie społeczne na grzech nie zmienia natury grzechu. Grzech jest przekleństwem. Wnosi przekleństwo. Rozmnaża przekleństwo. Przyzwolenie społeczne na grzech jest tylko potwierdzeniem tego, że społeczeństwo jest zepsute i zatraciło świadomość zła – mówi Bóg Ojciec w siódmym przykazaniu.

Zapamiętajcie dobrze, każde oszustwo jest grzechem. Wyłudzenie pieniędzy jest grzechem. Fałszowanie prawdziwej wartości przedmiotów celem wyłudzenia nieuczciwej sumy jest również grzechem. Podnoszenie cen towarów w chwilach kryzysu jest grzechem. Kupowanie taniej, a sprzedawanie dużo drożej jest grzechem i zarabianie na biedzie i krzywdzie ludzkiej. Bądźcie tak uczciwi wobec siebie nawzajem, jak pragnęlibyście, aby czyniono wobec was. Traktujcie się z miłością. Nie chodzi przecież o to, czy wyrządzacie komuś dużą czy małą szkodę, ale o to, czy traktujecie innych z miłością.

Kradzież jest zawsze kradzieżą i zawsze przynosi większą szkodę kradnącemu niż okradanemu. Chcę, abyście zrozumieli, że kradzież to nie tylko włamania i kieszonkowcy. Przestrzeganie tego przykazania wymaga od każdej osoby szczegółowego rachunku sumienia i wielkiej ostrożności. Jest to przykazanie bardzo jasne, ale też bardzo rozległe. Kierujcie się we wszystkim prawdą i miłością – mówi Bóg Ojciec w siódmym przykazaniu.

Jestem cały tylko Twój Maryjo, i wszystko co mam do Ciebie należy. św. Ludwik Grignion de Montfort

***

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

czytaj więcej...