Aktualności

2020-01-03 18:22

Kontemplacja Najświętszego Serca Jezusa. SERCE JEZUSA, ŻYCIE I ZMARTWYCHWSTANIE NASZE

KONTEMPLACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA

Pan Jezus: Przychodzę wezwać świat do życia i do zmartwychwstania. Nie chcę pozostawić go umarłym. Jestem nadzieją świata. Moje Serce obejmuje go miłośnie i mówi: „Żyj”. Gdyby Moje Serce nie umarło w Moim ludzkim ciele, nie mogłoby zmartwychwstać, ale ono umarło. Dlatego świat, który jest umarły, również może zmartwychwstać mocą Mojego zmartwychwstałego Serca. W Moim Sercu uczyniłem wszystko nowe. Dałem siłę do walki tysiącom męczenników, którzy dali przykład milionom. Wstań, weź twoją nędzę i służ Mi w zbawieniu dusz. Chcę dać życie i zmartwychwstanie duszom, które umierają. Jestem życiem, które pragnie ożywiać.

 

W Moim Sercu powołałem do życia nowy naród. Naród święty, który odda Mi chwałę. Poprzez ten naród zbawię inne liczne narody, ale nie wszystkie. Mam ogrom miłosierdzia, który wydałem tym, których powołałem. Chcę, aby świadczyli z mocą o Moim zmartwychwstaniu. Zmartwychwstanie jest nadzieją wieczną, nieśmiertelną i niezaprzeczalną. Druzgoce wszelkie ludzkie wyobrażenia i obraca w proch ludzką pychę. Pokonuje strach i obawy, zapobiegliwość i kalkulację, depcze plany ludzkie, a wywyższa Boskie. Wszyscy ludzie zostali powołani do życia w nowym wymiarze świata, nie takim, który podlega zniszczeniu i śmierci. Moje Serce jest bramą do tej rzeczywistości. Poprzez tę bramę dusza zdobywa życie i zmartwychwstanie. Ta brama jest zawsze otwarta. Wystarczy tylko do niej wejść. Nie ma z niej innego wyjścia. Jest tylko jedno – do życia i do zmartwychwstania.

 

Kto raz wejdzie do tej bramy, musi być zbawiony. Jednak brama ta jest otwarta na dwie strony. Jeśli nie uczyni w niej człowiek kroku naprzód, może się wycofać, a wówczas odrzuci jej miłość i miłosierdzie. Postępujcie zawsze naprzód, a nigdy się nie cofajcie. Ja czekam, aby udzielić duszom łask, które sam posiadam w nadmiarze. Przyjdź i weź te łaski dla dusz. Nie mogę ich utrzymać. Moje miłosierne Serce kipi ogromem łaski. Przyjdź i weź te łaski dla dusz, aby nie zostały stracone. Kiedy upłynie czas, upłynie też czas na przyjmowanie łask. Wyobraź sobie świat bez łaski. Życie bez ducha.

 

Przychodź i bierz, póki czas. Chcę dawać. Narzucam się światu z Moim miłosierdziem, aby opróżnić Moje miłosierne spichlerze. Weź je. Nie mogę znaleźć nikogo, kto zechciałby przyjąć tak wiele. Przyjmij, proszę. Weź i nie szemraj, ale ufaj, że przyjmując, czynisz więcej. Będę wdzięczny tym, którzy wezmą z Mojego nadmiaru i staną się Moimi spichlerzami na Ziemi. Weź Mój nadmiar łaski i nie mów do Mnie: „To zbyt wiele, nie zasługuje”. Gdybym czekał na tych, którzy zasłużą, musiałbym czekać w nieskończoność. Teraz weź i nie lękaj się. Chcę tylko podziękowań, a resztę zrobię sam. Dziękuj Mi i patrz na Moje cuda. Podziwiaj Moje miłosierdzie. Doceniaj je.

 

Czy przyjmiesz to, co zechcę ci dać? Czy uniesiesz ten nadmiar? Podziel się ze Mną twoją pustką, a Ja podzielę się z tobą Moim nadmiarem. Kochaj Mnie, a Ja dokonam wszystkiego. Niczego od ciebie nie potrzebuję prócz pustych rąk i czystego serca, abym mógł złożyć tam Moje dary. Ty tylko dziękuj za to, co otrzymujesz, czy ci się podobają Moje dary czy nie. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

zobacz też:

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA – Orędzia o Mszy św. cz I

 OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – Orędzia o Mszy św. cz. II

CZAS POKUTY. CODZIENNA OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – Orędzia o Mszy św. cz. III

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

NOWENNA NA CZAS POSTU – POKUTA NARODOWA – Orędzia o poście cz. III

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA

KONTEMPLACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA

BOŻA TERAPIA UWALNIANIA Z LĘKU I CHORÓB CYWILIZACYJNYCH – nowenna od lęku

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...