Aktualności

2020-01-01 14:47

Kontemplacja Najświętszego Serca Jezusa. SERCE JEZUSA, Z KTÓREGO PEŁNI WSZYSCYŚMY OTRZYMALI

KONTEMPLACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA

Pan Jezus: Jestem Pełnią wszystkiego. Mówiłem ci już o tym, ale dziś chcę cię zachęcić do czerpania. Często ludzie boją się prosić o rzeczy wielkie. Proszę tylko o małe. A Ja chcę czynić cuda. Cuda świadczą o Mojej realnej obecności. Pobudzają do wiary, umacniają ją i rodzą ją w sercach jej pozbawionych. Czyniąc cuda, czynię je z radością. To nie jest dług, który wzrasta i musicie go spłacić. Nigdy nie bylibyście zdolni spłacić długu, jaki macie wobec Mnie. On jest na zawsze spłacony właśnie przeze Mnie i właśnie z tego powodu, że żaden człowiek nigdy nie zdołałby go spłacić. Cuda i łaski, które wam daję, kupiłem dla was na krzyżu za cenę Mojej Krwi. Wszystko, co nabyłem dla was, nabyłem za cenę Mojej Krwi. Chcę teraz rozlać te skarby, które kupiłem dla was i tylko dla was. Nie potrzebuję ich dla siebie. Jestem Pełnią. Pragnę ich dla was.

 

Nie możecie spłacić Moich łask, ale możecie okazać Mi wdzięczność. Możecie dziękować i odwdzięczać Mi się, dzieląc się waszymi łaskami z biednymi duszami, którym ich brak. Nigdy nie chełpcie się Moimi darami. Nigdy nie przechwalajcie się przed innymi, abym nie odebrał wam i nie podarował tym, przed którymi przechwalacie się Moją łaską. Dary, które wam daję, służą wam w określonych celach. Nie oczekuję spłaty tych łask, jak gdybym wam ich pożyczał, nie, daje wam, ale chcę wdzięczności, a wdzięczność okażecie Mi poprzez wierność. Pamiętajcie, od Kogo macie te dary i Kto je wam kupił za najwyższą możliwą cenę.

 

Daję i bez końca daję. Co wy możecie Mi dać? Jestem tym, który daje i nie oczekuje wzajemności. Wiem, że jestem Bogiem, a wy garścią prochu w Mojej dłoni. Stworzyłem was jednak z nicości, abyście byli podobni do Mnie. To podobieństwo daję i pragnę pomnażać, czyniąc was coraz bardziej podobnymi do Mnie. Zrozumcie, że skoro jestem Pełnią wszechrzeczy i pragnę bez końca dawać, tylko od waszej wiary zależy, ile otrzymacie. Ja nie mam granic. Moje dobrodziejstwa nie mają miary. Mogę wszystko. Chcę czynić nadzwyczajne znaki. Jestem jak artysta poświęcony swej sztuce, który swe najlepsze przedstawienie odegra dla jednej osoby na widowni, nie dbając o własną pychę i pieniądze. Taki jestem. Będę pełnią dla wszystkich, ale jeśli wszyscy wzgardzą Moją sztuką, dam tę pełnię zaledwie garstce, która do Mnie przyjdzie, nie zważając na opinię świata.

 

Im bardziej świat staje się bezbożny, tym bardziej ciążą Mi Moje dary. Nie dlatego, aby nie chciał ich rozdawać z powodu grzechów. Grzechy pobudzają Mnie do działania. Będąc wodą, pragnę wylewać się na wysuszoną, umierającą ziemię, aby ratować to, co jeszcze na niej żyje. Kiedy jednak widzę wzrost, powracam i nawadniam te miejsca dziesięciokrotnie. Nie udzielam tylko łask tam, gdzie są nieustannie marnowane. Upór w odrzucaniu prawdy zniechęcam Mie do działania. Ten upór jest w umyśle, który w sercu rozrasta się w pychę, która jak rak trawi całą duszę.

 

Proś więc, proś więcej, proś gorliwiej, proś z wiarą, bo chcę dać ci to, o co Mnie prosisz. Zrozum, że dając, nic nie tracę. Zrozum, że wszystko, czym jesteś i co posiadasz, jest Moim darem, za który nie żądam spłaty. Chcę cię podnieść, abyś mogła być Moją towarzyszką; rozumieć, co mówię; odczuwać, co czuję; pragnąć, czego pragnę. Chcę wznosić dusze na wyżyny Mojego pojmowania, istnienia poprzez miłość i dla miłości. Chcę dawać. Nie bój się brać. Moim celem jest zdobyć cię dla mądrości na wieki. Moim celem jest zasiąść przy tobie nie jak przy słudze, ale jak przy przyjacielu i dzielić z tobą Moją nieskończoną szczęśliwość. Wiem, że potrafisz ją przyjąć, potrafisz się nią zachwycić. Wiem, że rozumiesz. Czekam, aby się podzielić tym, co posiadam, aby otworzyć Serce przed sercem podobnym Mojemu, które Mnie zrozumie. Chcę przyciągnąć cię do Mojego Bóstwa i uczynić cię jego uczestnikiem w wieczności. Aby to osiągnąć, musisz przygotować twoje serce, dając mu, dając i bez końca dając. A ty bierz, bierz i bez końca bierz. Nie przebieraj w łaskach, jak w pokarmach, które ci smakują i nie smakują. W pokorze swego serca wiesz, że wszystko, co ci daję, jest dla ciebie konieczne. Zaufaj Mi. Zaufaj Mi bez końca i proś tylko o więcej. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

zobacz też:

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA – Orędzia o Mszy św. cz I

 OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – Orędzia o Mszy św. cz. II

CZAS POKUTY. CODZIENNA OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – Orędzia o Mszy św. cz. III

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

NOWENNA NA CZAS POSTU – POKUTA NARODOWA – Orędzia o poście cz. III

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA

KONTEMPLACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA

BOŻA TERAPIA UWALNIANIA Z LĘKU I CHORÓB CYWILIZACYJNYCH – nowenna od lęku

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...