Aktualności

2020-11-19 18:44

Kontemplacja Najświętszego Serca Jezusa. SERCE JEZUSA, GOREJĄCE OGNISKO MIŁOŚCI

KONTEMPLACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA

Pan Jezus: Moje Serce jest gorejącym ogniskiem miłości, miłością samą, która nigdy nie przestaje płonąć. Moje Serce nie przestaje kochać, ale jest nieustannie rozpalone miłością. Chciałbym, aby twoje serce było takie samo. Moje Serce miłuje bez końca, każdego dnia i zawsze szuka okazji, aby się udzielać i dzielić tą miłością ze stworzeniem. Chciałbym, aby serce człowieka było podobne Mojemu. Serce człowieka jest stworzone na podobieństwo Boga, aby kochało, jest upodobaniem Boga, miejscem dla Boga. Im bardziej staje się podobne do Mojego Serca, tym bardziej podoba się Bogu i tym chętniej udziela łask.

 

Miłość, którą goreje Moje Serce, jest jak ogień, bo nigdy nie ustaje i pragnie się rozszerzać, zamieniając wszystko, czego dotknie, w siebie. Miłość jak ogień pragnie się rozszerzać i pochłaniać wszystko, powiększając się i przemieniając wszystko wokół siebie. Miłość prawdziwa nigdy więcej nie gaśnie. Nie jest zależna od uczuć, ale trwa nieustannie i płonie, to znaczy pragnie miłości dla wszystkich. Miłość, która żyje, musi dążyć do rozlewania się na wszystko wokół siebie. Miłość nie zamyka się w sobie, ale pragnie być wszystkim we wszystkim.

 

Moje Serce nigdy nie przestaje kochać i wiele dusz wróciło do Mnie właśnie dlatego, że zrozumiały wierność Mojego Serca, które nigdy nie przestało ich kochać, niezależnie od tego, jakim były dla Mnie i jakimi są. Ludzie skłonni są kochać tych, którzy ich kochają, ale naśladując Mnie, powinni kochać wszystkich, bo wszyscy są godni miłości. Miłość nie jest nagrodą, którą powinno się obdarzać tych, którzy są dobrzy i na nią zasługują. Miłość jest darem, który należy się wszystkim: dobrym i złym, poznać jedno i drugie i dokonać wyboru. Wielu złych ludzi nie poznało miłości. Jak więc mogą wybrać dobro? Odnajduję ich i obdarowuje ich miłością, miłością bezinteresowną, która niczego nie żąda, ale po prostu kocha.

 

Chcę, aby serce człowieka było podobne Mojemu, aby kochało wszystkich, niezależnie od tego jakimi są; szanowało wszystkich, niezależnie od tego jacy są. W miłości, która nie stawia warunków, ale kocha, jest wielka siła. W miłości, która się oddaje, jest wielka wierność. Wszyscy ludzie wyruszając w świat, próbują odnaleźć miłość, jednak z biegiem lat zapominają o tym i pozwalają, aby grzech przekształcił ich czyste pragnienie w rozmaite pożądliwości, które tylko oddalają ich od upragnionej miłości. Czysta miłość ma moc otworzyć oczy niewidomym i uszy głuchym. Czysta miłość jest prawdziwa tylko wtedy, jeśli nigdy nie ustaje. Po tym poznacie Moich apostołów, że miłują wszystkich. A im bardziej serce ludzkie zjednoczone jest z Moim Sercem, tym bardziej goreje pragnieniem udzielania się i rozdawania się pomiędzy wszystkich potrzebujących miłości. Serce wypełnione miłością nigdy jej nie traci, a rozdając, przymnaża ją w sobie.

 

Pamiętajcie o tym, że kocham was wszystkich ze wszystkimi waszymi wadami i ułomnościami, ze wszystkimi słabościami, jakich przysparza wam wasza natura. Jeśli więc Ja potrafię was tak kochać i udowadniać wam to Moją ofiarą, wy również kochajcie tak jak Ja, właśnie tych, którzy uważają się za najmniej godnych miłości, oni najbardziej jej potrzebują. Dostępując miłosierdzia, pokazujecie miłosierdzie. Co otrzymaliście ode Mnie, rozdzielajcie dalej i nie zaprzestawajcie udowadniać swojej miłości poprzez ofiarę. Błogosławię was w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

zobacz też:

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

NOWENNA NA CZAS POSTU – POKUTA NARODOWA – Orędzia o poście cz. III

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA

KONTEMPLACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA

BOŻA TERAPIA UWALNIANIA Z LĘKU I CHORÓB CYWILIZACYJNYCH – nowenna od lęku

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...