Aktualności

2022-12-27 16:17

Kontemplacja Maryi. WSPOMOŻENIE WIERNYCH. Potrzeba wiary, aby pojąć, czego dokonuje Bóg. Przyczyna niezrozumienia Orędzi

KONTEMPLACJA MARYI

Matka Boża: We wszystkich twoich zmaganiach jednocz się z Bogiem. Nie bój się też wydania tej siódmej części Orędzi. Będzie tak samo jak z pierwszą częścią. Ci, którzy zaufali i uwierzyli, i nie czuli się z gorszeni twoją miłością do Boga, ale odnajdywali ją w sobie i upajali się czułą mową ich Boga. Ci jednak, których serca nie znają czułości i uczuć wzniosłych, gorszyli się wielce, nie pojmując i obawiając się własnych gorszących myśli.

 

Boga nie trzeba rozumieć, ale trzeba go przyjmować takim, jakim jest, takim jakim pragnie się objawić, dlatego nawet bez zrozumienia, można mowę Boga i Boże pragnienia przyjmować do swego życia. Nie potrzeba tu studiów. Sama wiesz, że choć wówczas rozumiałaś wiele mniej niż teraz, pozwoliłaś Bogu na działanie i posługiwanie się tobą, bo to, co odczuwałaś w sercu, było najważniejsze i mogło pochodzić tylko od Boga. Tak samo będzie i tym razem. Ci, którzy uwierzyli i przyjęli twoje posłannictwo, będą wam współczuli i modlili się za was na tej trudnej drodze, którą wam Bóg wytyczył. Dusze, które nie zaznały czystości w swoich sercach, nie pojmą tego i będą was obrzucać zarzutami pochodzącymi z własnych serc.

 

Pewne rzeczy są dla szatana nie do pojęcia mimo jego ogromnej inteligencji, bo są w przestrzeni Boskiej, a tą przestrzeń poznaje się tylko przy pomocy wiary i miłości. Tak samo jest z waszą drogą, dzieci. Nie można jej pojąć rozumowo, jeśli odrzuci się świadomość doskonałości planów Bożych i świadomość łaski, jaka zawsze towarzyszy Bożemu działaniu. Potrzeba wiary, aby pojąć, czego dokonuje Bóg, dlaczego okazuje tak ogromną miłość i zatroskanie, ale przede wszystkim, aby uwierzyć, że Bóg dokonuje rzeczy niemożliwych. Właściwie jest to rzecz znamienna dla wszystkich Bożych dzieł, przekraczają one granicę ludzkich możliwości i wkraczają w przestrzeń nadprzyrodzoności, która nie może być pojmowana wyłącznie przy pomocy rozumu. Tutaj potrzebna jest wiara i ufność, a wówczas rozum staje się dopiero przydatny. Błogosławię cię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

 

czytaj więcej...