Aktualności

2023-01-15 16:17

Kontemplacja Maryi. WSPOMNIENIA Z NAZARETU – ŚW. JÓZEF. Zjednoczenie Maryi z Bogiem

KONTEMPLACJA MARYI

Św. Józef: Pisz więc, najdroższe dziecko, pisz, co ci powie świadek świętości Najświętszej Maryi Panny. Matka Boża nie była istotą, którą chciało się kochać, ale każdy, kto Ją poznał, musiał Ją kochać. Wzbudzała miłość i wielkie pragnienie świętości, była lampą oświetlającą wszelką ciemność wokół Niej, przywracała nadzieję wątpiącym, dodawała otuchy cierpiącym i wzbudzała słodkie pragnienie miłości, miłości doskonałej.

 

Pełne poświęcenia życie, jakie przyszło Jej prowadzić u mego boku, ukoronowało Ją nowymi cnotami, które dzięki Jej codziennej trosce mogły prawdziwie rozkwitnąć. Maryja nie szczędziła trudu na codzienne modlitwy i prace. Była zupełnie oddana jako żona. Jej opieka była doskonała. Choć nie była mi małżonką na sposób ludzki, ale raczej córką i siostrą, której Oblubieńcem był sam Bóg, dokładała wszelkich starań, aby być mi prawdziwą małżonką. Jej światem był Bóg, nie potrzebowała mnie do niczego, a jednak stale musiała wracać na Ziemię, aby dbać o swojego ziemskiego małżonka. Bóg obdarował mnie Jej opieką w zamian za moją opiekę, co jednak nie było równe darom, jakie ja otrzymałem poprzez Maryję.

 

Szybko zdałem sobie sprawę z tego, czym ma być nasze małżeństwo. Miałem umożliwić życie na Ziemi dwóm niebieskim istotom, istotom nie z tego świata, żyjącym duchem poza Ziemią, miałem dbać, aby Ich dusze nie musiały odrywać się od Nieba i dbać o sprawy doczesne. Byłem doczesnością, która wspina się po drabinie Ich świętości na sam szczyt Nieba. Łączę ten świat, świat Jezusa i świat Maryi w jedno, ponieważ Ich dusze były nierozłączone, choć Jezus był Bogiem – Człowiekiem, a Maryja człowiekiem, razem stanowili jedno, dla mnie zawsze byli jedno, Ich dusze były tak bardzo zjednoczone, że nie potrafiłem postrzegać Ich oddzielnie. Byli zawsze Oni, Bóg i Jego Matka, i ja, ich pokorny sługa. Błogosławię cię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

 

czytaj więcej...