Aktualności

2020-09-15 18:03

Kontemplacja Maryi. WSPOMNIENIA Z NAZARETU – ŚW. JÓZEF. Świętość Maryi

KONTEMPLACJA MARYI

Św. Józef: Rozpoczęliśmy nasze rozważania o Matce Najświętszej. Chciałbym ci powiedzieć o tym, jak wielką łaską było dla mnie obcowanie w codziennych czynnościach z prawdziwą świętością Maryi. Choć zewnętrznie, poza Jej anielskim wyglądem i niezwykłą łagodnością w zachowaniu, nic nie zdradzało Jej tajemnicy, wiedziałem, że obcuję z istotą przewyższającą rzeczywistość Ziemi. W swoich ich ruchach zdawała się nieustannie wielbić Boga, była przepełniona Jego godnością, tak jakby nieustannie przebywała w Jego obecności i pragnęła niczym nie uchybić Jego wzniosłemu spojrzeniu. Tak, Maryja przebywała przed tronem Bożym przez całe swoje życie, miałem wrażenie, czuła, że Boskie Oko nieustannie wpatruję się w Nią. Nigdy nie uchybiła sobie poprzez nieodpowiedni strój, nieodpowiedni gest czy słowo. Pod względem opanowania swoich ludzkich skłonności była prawdziwym aniołem. Sam czasami, gdybym nie był pewien, że obcuje z człowiekiem, dałbym się przekonać, że jest Ona aniołem.

 

Maryja swoją obecnością mówiła: „Niech będzie uwielbiony Bóg”. Nie musiała nic robić, używać żadnych nadzwyczajnych środków, była czystym uwielbieniem Boga, zesłanym na Ziemię dla naszego Zbawienia.

Maryja została moją jedyną powiernicą. Mówiłem Jej o wszystkich tajemnicach mojej duszy, poza tymi, które mogłyby Ją zasmucić. Nie smuciła się tak jak inni ludzie. Kiedy Maryja się smuciła, całe Niebo pochmurniało. Wiedziałem, że cierpi i wyda siebie samą i przejmie mój ból, byleby tylko ulżyć memu sercu. To istota przepełniona współczuciem, która nie mogła znieść nędzy drugiego i pragnęła by najchętniej przejąć całą nędzę świata, niż patrzeć na nią bez możliwości podzielenia Jej cierpienia. Będę ci mówił o poszczególnych aspektach życia z Matką Boga, w cieniu Jej heroicznych cnót, które rozbłysnąć miały jak gwiazdy na sklepieniu przyszłego Kościoła. Błogosławię cię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

 

czytaj więcej...