Aktualności

2023-01-17 16:17

Kontemplacja Maryi. WSPOMNIENIA Z NAZARETU – ŚW. JÓZEF. Opieka aniołów

KONTEMPLACJA MARYI

Św. Józef: Na początku było wielkie nieznane, szedłem za Wolą Bożą, którą objawili mi aniołowie, ale sam nie rozumiałem życzeń samego Boga. Bez tej anielskiej pomocy, na pewno bym zbłądził. W ważnych dla świata chwilach, Bóg raczy posługiwać się tymi Bożymi posłańcami. Byłem szczęśliwym uczestnikiem ich interwencji. Opieka aniołów towarzyszyła nam zawsze, ich miłość była blisko nas. Jezus widział je i rozmawiał z nimi. Ja cieszyłem się ich nadprzyrodzoną obecnością, o której byłem przekonany, doznawszy wiele razy ich opieki

 

Wiesz, że każdy człowiek ma swojego Anioła Stróża, ale Maryja miała ich tysiące, kochały Ją tak bardzo, że zawsze dostępowałem łaski pomocy za Jej przyczyną. Również dzisiaj pamiętajcie o tym, że Maryja jest Królową aniołów. Zawsze proście Ją o pomoc Jej aniołów, które dla Jej uśmiechu zrobią wszystko. Chętnie wam ich wyśle do pomocy, tylko proście. Wszystkie anioły są zakochane w Matce Bożej, z wielką czcią służą Jej o każdej porze dnia i nocy. Tak było już na Ziemi, choć w ukryciu, teraz jednak wszystko stało się jawne i aniołowie spełniają swoje obowiązki z największą czcią i miłością.

 

Dla mnie obcowanie z tym światem, w który wszedłem za sprawą Maryi, było wielkim darem, bo choć wcześniej żyłem w wielkiej przyjaźni ze światem nadprzyrodzonym poprzez wiarę, nie dostawałem jednak takiej bliskości tego świata. Maryja ściągła Niebo na Ziemię, a kiedy w swojej nieporównanej miłości otworzyła drzwi Bogu, narodził się Mesjasz, Bóg Żywy, obietnica Najwyższego, obietnica Zbawienia. Błogosławię cię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

 

czytaj więcej...