Aktualności

2023-01-23 16:17

Kontemplacja Maryi. WSPOMNIENIA Z NAZARETU – ŚW. JÓZEF. Jak pokochać Maryję?

KONTEMPLACJA MARYI

Św. Józef: Teraz będziemy mówić o łaskach, jakie płyną z obcowania z Matką Najświętszą. Maryja zawsze udziela łask tym, którzy się Jej oddają w opiekę. Dla nich jest najhojniejsza. Należy zawsze upatrywać w Niej Matki, ponieważ wówczas kształtuje się w człowieku odpowiednie nastawienie i miłość, prawdziwa i szczera miłość dziecka do Matki. Wiecie dobrze, jak silne są wasze więzi z waszymi matkami, tak samo i tu, Maryja powinna stać się dla każdego prawdziwą Matką. Nie każdy człowiek potrafi zawierzyć się Jej zupełnie i zostać wysłuchanym i ogarniętym Jej miłością, ale każdy powinien się starać zasłużyć na to, aby Maryja ukazała mu rąbek prawdy o swojej miłości, dzięki czemu człowiek już nigdy nie zatęskni za inną miłością. Jest część osób, które nie potrafią czcić Maryi ze względu na Jej pokorę. Zdaje się czasem, że trzeba mieć jeszcze większą pokorę niż Maryja, aby Ją czcić, ale to nieprawda. Maryja, mimo swej pokory, jest i pozostanie Królową, ale aby nie tworzyć dystansu między Nią, a Jej dziećmi, pozostaje ukryta w swej potędze.

 

Chcę wam dziś powiedzieć, co należy zrobić, aby pokochać Maryję, jeśli nie możecie Jej zobaczyć i pokochać od pierwszego wejrzenia, co by się na pewno stało, gdybyście dostąpili łaski ujrzenia Jej. Niewielu dostępuje tej łaski za życia ziemskiego, ale kto Ją ujrzy za życia ziemskiego, ten jest uratowany. Musi Ją kochać. Dla tych jednak, którzy nie wiedzą jak należy kochać Maryję, chcę powiedzieć o kilku wskazówkach, dzięki którym pokochają Ją.

 

1. Matka Boża nigdy nie potępia. Jest Matką, dlatego należy traktować Ją jak Matkę i takie podejście najbardziej Ją cieszy, ponieważ jest w nim szczerość i prostota. Najtrudniej jest rozmawiać z dzieckiem, które nie uznaje swojej matki i które nie chce z nią mówić o swoich problemach, ale kiedy otworzy usta, aby wyznać matce swoje strapienia, wówczas matka może mu pomóc. Tak samo jest z Maryją. Jeśli tylko zdradzicie Jej swoje tajemnice, obawy, smutki, na pewno będzie umiała im zaradzić. Dlatego podstawą do budowania tej miłości i zaufania w relacji z Matką – Maryją jest otwarcie, otwarcie serca przed Nią i ukazanie wszystkich jego radości i wszystkich smutków. To otwarcie wzrusza Matkę, uśmiecha się i ociera łzy swojego dziecka. Ta scena powinna pozostać wam w pamięci, abyście pamiętali, że, aby rozpocząć dialog z Maryją, należy Ją zauważyć, uwierzyć w Jej miłość i troskę i wykonać pierwszy gest, jakim jest otwarcie przednią serca i zezwolenie na Jej działanie w nim. To jest modlitwa.

 

2. Później następuje drugi krok. Ufność. Jeśli już rozpoczniemy dialog z Maryją, wtedy trzeba zaczekać. Zupełnie spokojnie i cierpliwie należy zaczekać na Jej rady. Udzieli ich na pewno, na pewno zareaguje i da widoczny znak swej pociechy. Trzeba jednak okazać Jej zupełną swobodę w działaniu i pełne zaufanie w Jej matczyną mądrość.

 

3. Po tym następuje czas, w którym dostąpiwszy łaski, radujemy się i czekamy na więcej, jednak ten czas może być też bardzo niebezpieczny, ponieważ pocieszeni, zapominacie o swojej Matce i znów popadacie w kłopoty. Sztuką, z której rodzi się miłość jest wytrwałość. Nie tylko okazywanie wdzięczności i przywiązania wobec łask udzielonych przez Najświętszą Maryję Pannę, ale również stałe już zwracania się do Niej w nabożeństwie pełnym ufności. Bowiem miłość przychodzi z czasem. Najpierw musi być wola miłowania, później spragnione ludzkie serce otrzymuje ją. Mówcie więc Maryi, że ją kochacie, choćby nie był to porywy serca, to nieistotne. Ważna jest wola miłości i szczere oddanie.

 

4. Pamiętajcie o Jej świętach, aby przygotować dla Niej w tych dniach choć małe upominki.

 

5. Upominki, o których mówię to naturalnie kwiaty duchowe, modlitwy, posty, umartwienia, drobne akty miłości, które dla Matki są jak najpiękniejsze kwiaty. Naturalnie, podarki materialne również będą przyjęte, jednak jeśli nie ofiaruje się kwiatów duchowych, na nic zdadzą się kwiaty wyrażone tylko poprzez wygląd i zapach. Maryja chce przede wszystkim owoców ducha. Nie myślcie, że oczekuje nie wiadomo czego, aby Jej święta przepędzać na surowych pokutach i postach. Święta pozostają świętami, a upominki trzeba zawsze przygotować wcześniej, a więc przed oczekiwanym dniem świątecznym. Pomyślcie o tym. Zapewniam was, że jeśli zaczniecie regularnie przynosić Maryi kwiaty duchowe, sami również zostaniecie obdarowani. Jednak wasze podarki są małe, a podarki waszej Matki są ogromne. Teraz jednak nie możecie ich dojrzeć tak, aby doceniać ich miarę, pewnego dnia to nastąpi i będziecie zadziwieni, jak wielkich cudów dokonała w waszym życiu Maryja.

 

6. Bardzo ważnym w budowaniu tej relacji miłości jest nabożeństwo różańcowe. Odmawianie różańca staje się powiększeniem pola do działania łasce, którą Ona pragnie rozlewać tam, gdzie odmawiany jest różaniec. Jest to najważniejsza modlitwa, najmilsza Sercu Maryi, pełna tajemnic i mocy, więc najbardziej przez Nią oczekiwana. Kto kocha Maryję, musi odmawiać różaniec. Kto chce Ją pokochać, powinien zacząć od różańca. To zdecydowanie najpiękniejszy prezent, jaki można ofiarować Maryi.

 

Na koniec chcę zapewnić tych, którzy wciąż nie umieją przekonać się do tego nabożeństwa, że na początku każdy, kto pragnie zawierzyć całe swe życie Maryi, będzie bardzo mocno kuszony. Nie powinien się tym zrażać, ale tym usilniej dążyć do wypełnienia tych zaleceń, które wam podyktowałem. Uczucia i nastroje, niedowierzanie w moc łask płynących z miłości do Matki Najświętszej – wszystko to pojawia się w duszy, która pragnie zerwać z grzechem i przemienić swe życie. Kiedy nawiążę serdeczną relację z Matką Najświętszą, wówczas ten plan stanie się możliwy do realizacji. Diabeł więc nie będzie bezczynnie patrzył na to nabożeństwo, ale uczyni wszystko, co w jego mocy, aby mu zapobiec. Nie zrażajcie się więc uczuciami z początku lub ich zupełnym brakiem. Maryja przyjmie i to jako ofiarę na pierwszy raz. Nie należy się zrażać, ale przyjąć wszystko z zupełnym spokojem i czekać tylko na Jej znak. Błogosławię was teraz wszystkich, nie czekajcie aż Ona sama zechce się wam objawić, szukajcie Jej, szukajcie Jej Serca. Błogosławię was, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

 

czytaj więcej...