Aktualności

2022-11-27 16:17

Kontemplacja Maryi. MATKA BOŻA I MATKA NASZA. Refleksja o macierzyństwie Maryi

KONTEMPLACJA MARYI

Matka Boża: Bóg, stając się jedno ze Mną, utworzył nowy rodzaj ludzki i choć jest obciążony grzechem pierworodnym, jest uleczony miłością naszych dwóch Serc, Serc męczeńskich, Serc zadośćuczyniających. Człowiek nie jest tym, kim był, jest nową istotą posiadającą i Ojca, i Matkę, choć Bóg jest Ojcem i Matką całego stworzenia, uczynił Mnie Matką wszystkich ludzi, abyście byli chowani kobiecą ręką, z większą czułością, z większą tkliwością, abyście poprzeze Mnie umieli lepiej pokochać Ojca, abyście widząc jak Ja Go miłuję, naśladowali Moją miłość. 

 

Jestem darem miłości Boga, aby wszyscy ludzie zaznali miłości Matki i Ojca. Nie daję wam nic od siebie, bo sama nic nie posiadam, a wszystko co wam daję jako Matka, wyssałam z piersi Mojej jedynej Matki, Tego, Który Jest, Jedynego, Który jest, był i będzie, a po za Nim nie mam niczego, a wszystko co jest, jest tylko w Nim i poprzez Niego. Cała więc Moja matczyna troska i miłość nie pochodzi ode Mnie, ale jest odbiciem miłości Boga, który poprzeze Mnie pragnie się wam ukazać, ujawnić i oddać jako Matka. Nie myślcie o Mnie jako o stworzeniu niezależnym, danym wam za Matkę. Jestem utworzona z Boga, ponieważ On jest wszystkim, co jest, zawarł we Mnie swoją wolę i miłość i obudził Mnie pocałunkiem, i we Mnie odrodził wszystkich ludzi, aby byli Jego wolą i miłością, doskonałym odbiciem tej woli i miłości. Nic nie posiadam od siebie, a wszystko z łaski Bożej. Uwielbiając Mnie, uwielbiacie Boga, ponieważ Ja sama nie istnieję, istnieję tylko w Bogu i dla Boga. Po to zostałam stworzona i to jest Moim oddechem, bez którego Moja dusza nie mogłaby istnieć.

 

Przychodźcie więc do Mnie, Moje dzieci, wiedząc, że we Mnie kocha was Bóg, poprzeze Mnie okazuje wam łagodność i cierpliwość, poprzeze Mnie powiększa swoją chwałę, nie powiększam Jego światła, ale jaśnieję Jego światłem, nie Moim własnym. Oddaję całą chwałę Bogu Ojcu, który Mnie stworzył, Jezusowi Chrystusowi, który Mnie wywyższył, i Duchowi Świętemu, który Mnie wypełnił. Amen, Moje dzieci. Chwała jedynemu Bogu i wszystkim Jego dziełom. Błogosławię cię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

 

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

 

czytaj więcej...