Aktualności

2022-12-02 16:17

Kontemplacja Maryi. MATKA BOŻA I MATKA NASZA. Matka na Czasy Ostateczne

KONTEMPLACJA MARYI

Wyjaśnienie symboliki objawień maryjnych w San Sebastian de Garabandal /Hiszpania/

Matka Boża: Opowiem ci o Moim wezwaniu, które nie zostało zrozumiane. Jestem Matką zawsze. Szczególnie jestem Matką  w chwilach, kiedy potrzebujecie pomocy. Pragnę, abyście w chwilach niepokoju, rozterek, zagubienia czy niebezpieczeństwa wzywali Mnie na pomoc. Jako Matka zawsze przychodzę wzywana do potrzebującego Mnie dziecka. Jestem również Matką w środku nocy. Tą, która czuwa przy kołysce i kiedy usłyszy płacz, przybiega, aby utulić swoje dziecko. Szczególnie nocą, kiedy świat wydaje się zły i nieprzyjazny, jestem z wami poprzez Moją matczyną opiekę. Pragnę pokazać wam, że cokolwiek się dzieje wokół was, nie ma to znaczenia, jak bardzo jest ciemno i jak bardzo niebezpiecznie, wystarczy, że będziecie iść za Moim głosem, a nic złego się wam nie stanie.

 

Każda Moja interwencja w świecie przynosi wam wskazówki i odpowiedzi na nurtujące was pytania. Garabandal jest waszą mapą na te czasy. Ukazuje wam, jak macie żyć, aby odnaleźć Mnie w zamęcie tego wieku i nie utracić wiary. Proszę was o zupełną ufność w Moją matczyną miłość i opiekę nad wami. Jeśli Ja was prowadzę, a uwierzycie, że tak jest, nie musicie się lękać ani ciemności, ani trudnej drogi, ani niebezpieczeństw, jakie na was czekają. Żadna nawałnica nie może oddzielić was ode Mnie, bo jestem wam Matką i im bardziej niebezpiecznie staje się wokół was, tym silniej będziecie odczuwać Moją obecność. Nie mają znaczenia nawet wasze upadki, bo jeśli naprawdę wsłuchujecie się w Mój głos, upadacie wciąż w Moje ramiona, a Ja z czułością was podnoszę. Jestem obecna na waszej drodze, jestem obecna w waszych rodzinach, żyje wraz z wami, waszymi codziennymi sprawami. Nie chcę być waszą Matką od święta. Chcę być waszą Matką w waszych domach, pośród waszych zwykłych, codziennych czynności. Nie zależy Mi tyle na czci, co na ufności, abym mogła troszczyć się o was, przebywając zawsze blisko was. Dlatego proszę, abyście wy przebywali blisko Mnie.

 

Całe Moje przesłanie zawiera się w symbolice drogi jako życia. Kiedy przemierzacie ją wraz ze Mną, wsłuchani w Moje wezwanie, pokonacie ją mimo wszelkich przeszkód szybko, nie czyniąc sobie żadnej krzywdy i prędko doznając Mojej pociechy. Wasze życie jest drogą trudną, pełną niedogodności, pełną rozmaitych pułapek i pokus, ale jeśli będziecie iść przez nie, wzywając Mnie w modlitwie, nic wam nie grozi. Wasze serca będą otwarte na Mój głos, a wasze oczy utkwione w Niebie, nic nie będzie dla was trudne. Nie będziecie błądzić, bo zdacie się na Moją wolę i to ja będę was wprowadzić. Wasze życie powinno być kroczeniem w pełnej ufności, bez zastanawiania się nad tym, gdzie prowadzi was Bóg i dlaczego to czyni. Powinniście zawsze postępować tam, gdzie prowadzi was łaska Boża i nie szukać uzasadnienia Bożej Woli, nie szukać również zrozumienia wśród ludzi, dla których wasza droga może zdawać się gmatwaniną bez sensu. Bóg zna wasze ścieżki i to On was prowadzi. Pamiętajcie, aby zawsze ufać i nigdy nie rozłączać się ze Mną.

 

Powinniście zawsze przemierzać wasze życie z modlitwą różańcową na ustach, wpatrzeni w Niebo i jego tajemnice. Nie musicie patrzeć na ziemię, aby się nie przewrócić. Upadki są niebezpieczne tylko dla tych, którzy patrzą na ziemię, nie dla tych którzy trwają wpatrzeni w Niebo. Podążajcie za Mną pełni ufności. Zawsze będę was ochraniać i choć ziemskie prawa będą was ograniczać, nie dbajcie o nie, bo wszystko na tym świecie dzieje się z Woli Boga. Jeśli naprawdę zaufacie, ziemia podda się wam, bo będziecie jej używać do wyższych celów. Będziecie po niej chodzić, tylko po to, aby odbijać się w kierunku Nieba, będziecie z łatwością pokonywać to, co pokona innych i wyprzedzicie wszystkich w drodze do Mnie. Czekam na was wszystkich. Wzywam was wszystkich. Pragnę, abyście nie czekali na Moje nadprzyrodzone wezwania, skoro kieruje je do was zwyczajnie i bezpośrednio. Poprzez każdy znak na Ziemi, każde powołanie, mówię do każdego z was. Poprzez Moje łaski dane wybranym duszą pouczam wszystkie Moje dzieci.

 

Zapamiętajcie więc, że choć wzywam was w ciemność, choć wszędzie czai się niebezpieczeństwo, wystarczy wam zaufać, a zawsze wypełnijcie Moją wolę i dacie przykład innym, jak bardzo troskliwie opiekuje się tymi, którzy Mi we wszystkim zaufają, nie dbając oto co ludzkie, ale wyglądając tylko pomocy z Nieba. Amen.

 

Moje słowa są na razie skończone. Nie pragnę więcej mówić na ten temat. To co wam powiedziałam, wystarczy, aby zrozumieć i aby wynieść łaskę z tego, co się tu wydarzyło. W każdym miejscu na Ziemi, do którego przychodzę, przynoszę łaski i błogosławieństwa, tak jak Matka, która z oddalenia wraca do swoich dzieci. Przyniosłam bardzo wiele łaski do Garabandal. Gdyby ludzie uwierzyli, czerpali by te łaski. Bez wiary jednak łaska zanika i nie Mam jej komu dawać. Ludzkość musi się ponownie zwrócić w kierunku Garabandal, aby uzyskać łaskę przebaczenia. Odrzucenie tych orędzi było z wielką szkodą dla ludzkości. Moja córko, walka, którą toczycie w Polsce, tu przekłada się na cały świat. Błogosławię cię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

 

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

 

czytaj więcej...