Aktualności

2020-04-15 16:32

Kontemplacja Jezusa Chrystusa. SPRAWIEDLIWY SĘDZIA. Śmierć wasza jest pewna

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

Pan Jezus: Moje dziecko, przychodzę do ciebie jako Pan i Król twojej duszy i całego świata. Podporządkowałem sobie twoją duszę, a teraz pragnę, aby cały świat przyjął Moją naukę, chcę go sobie podporządkować. Jeśli nie miłością, to poprzez sprawiedliwość będzie musiał posłuchać Mojego głosu. Dlatego pocznę mówić, wpierw cicho, aby nie wystraszyć tych, którzy pobiegną za Moim szeptem, później głośno, do tych, którzy nie usłuchali szeptu, a na koniec grzmiał będę, krzyczał na całe gardło, aby obudzić każdą uśpioną duszę i wezwać ją do rzucenia się w ramiona Mojego miłosierdzia.

 

Szukajcie Zbawienia, bo czas Ziemi przeminie. Szukajcie życia wiecznego, bo to, które sądzicie, że posiedliście, jest chwilą. Śmierć towarzyszy wam na każdym kroku, a wy wszyscy nie uznajecie jej, nie dajecie jej prawa do istnienia, wypychacie ją ze swoich umysłów. Wasze postępowanie przypomina zachowanie małych dzieci, które ze strachu zamykają oczy, aby uniknąć niebezpieczeństwa, ale ono nie przestaje istnieć, tylko przestaje być widoczne. Śmierć jest już postanowiona dla każdego z was. Znam dzień i godzinę waszej śmierci. Wszyscy umrzecie, ale jaka będzie wasza śmierć, zależy to od was. Moi aniołowie czuwają nad każdym Moim wyrokiem. Wielu z was, jeśli się nawróci, może przedłużyć swoje życie, jeśli nie, przez wzgląd na Moje miłosierdzie, ukrócę wasze istnienie na tej Ziemi, abyście nie ściągnęli jeszcze większych kar na siebie i na całą ludzkość.

 

Każdy grzech jest złem, które uzyskuje władzę poprzez każdą, nawet najmniejszą nieprawość. Zło rozlewa się jak ropa po ranach, zaraża wszystko i wszystko zatruwa. Grzesząc, sprowadzacie nieszczęście na wszystkich, nie tylko na swoją duszę, na swoje ciało, na swoje dzieci, swoich małżonków, swoje rodziny, krewnych i znajomych. Kiedy grzeszycie, ściągacie nieszczęście na swoje wsie, miasta, państwa i na cały świat. Każdy z was jest odpowiedzialny za cały świat, ponieważ nie stworzyłem was jako oddzielne byty w oddzielnych światach, nie mieszkacie każdy na swojej wyspie, która w żaden sposób nie łączy się z innymi, stworzyłem was jako braci i dałem wam jedną ziemię. Czyn każdego człowieka mści się również na tym bracie i na tej ziemi, dlatego ten brat i ta ziemia wystąpią przeciwko winowajcy, który gotował im nieszczęście, i tak trwa nienawiść, ponieważ brak przebaczenia.

 

Ziemia trwa w nieustannym konflikcie, wszystko kłóci się między sobą i każdy z każdym prowadzi wojnę, lato z zimą i deszcz z wiatrem, córka z ojcem i ojciec z synem, synowa z teściową i dzieci między sobą. A czy wiecie, co najbardziej Mnie boli? Wasze dusze toczą wojny wewnętrzne. Sami uśmiercacie w sobie wszelkie porywy ku dobremu. Nienawidzicie w sobie słabości, nienawidzicie swojej ułomności, nienawidzicie w sobie wszystkiego, co świadczy o życiu przyszłym, przekreślając uniwersalną i ponadczasową wartość życia ziemskiego, jako wartość samą w sobie, która jest święta w oderwaniu od świętości jej Dawcy.

 

Chcecie czcić życie, zdrowie, piękno i radość chwili, nie pamiętając o tym, że są to wszystko błyskotki, które przesłaniają wam prawdę. Każdy dar, który posiadacie ode Mnie, skierowaliście przeciwko Mnie. Życie – stało się pasmem dni, w których znieważacie Moje święte Imię, dążąc do wiecznej śmierci [PIEKŁO]; zdrowie – stało się próbą odebrania Mi władzy nad wami i znieważenia Mojej Woli poprzez ubóstwianie go; piękno – stało się bożkiem, któremu płacicie, aby stać się bogami tej ziemi; radość – stała się sposobem wypychania Mnie z waszych domów, aby nic, żadna Męka Boga, żadne cierpienia, umartwienia nie burzyły waszej radości.

 

I znów śmierć. Przez wasze życie, zdrowie i urodę rzeczy i ciał przeplata się śmierć, jak kropka po każdym zdaniu. Nie możecie jej uniknąć, wiecie, że jakkolwiek długie byłoby zdanie, na końcu zawsze jest kropka. Śmierć naigrawa się z waszych idoli. Dokładając tak wielkich starań, aby zachować wasze życie ziemskie, marnujecie czas, ponieważ wiecie, że i tak je stracicie, i tak przyjdzie wam je wkrótce zakończyć, tracicie na to czas, ponieważ nie staracie się zachować życia wiecznego, jedynego życia, które istnieje zawsze. Spędzając całe godziny na zabieganiu o swoje zdrowie, próbujecie uniknąć otrzymania Moich łask, jedynych łask, jakich potrzebujecie, nie zdrowia, ale właśnie choroby, bólu i cierpienia. To są skarby na tej ziemi.

 

O nie rozumni, jak mało pojmujecie z tego świata! Wszystkie wasze doświadczenia i badania przywiodły was przed tron złego [SZATANA]. Słuchacie bez końca jego paplaniny, unikając głosu Prawdy. Jego bełkot zdaje się wam przyjemny, a Moje Słowo przenika was jak miecz, jest szorstkie i bolesne, ponieważ odziera was ze złudzeń. Chcę odebrać wam złudzenia, ponieważ są jak mgła, w której giniecie, wpadając do przepaści [PIEKŁO].

 

Bardzo boleję nad tymi duszami, które uparcie nie szukają Prawdy z obawy, że ta niesie ze sobą ból. Tak, każe wam rezygnować z wielu waszych przyjemności, ale przekonacie się, że poznawszy Prawdę, dotknąwszy Mnie, ujrzycie, że to, co zdawało wam się przyjemne, wcale takie nie jest. To złudzenie. Każda przyjemność, w której jest grzech, niesie ze sobą rozpacz, beznadzieję i smutek. Wasze dusze są go pełne po brzegi, choć się wam zdaje, że jesteście zadowoleni z życia. Nie, nie jesteście, bo brakuje wam w nim miłości. Pragniecie jej od dzieci, żon i mężów, dręczycie rodziców, wyrzucając im ich niedoskonałą miłość, dręczycie się nawzajem, zarzucając sobie brak miłości, a przecież to niedorzeczne, ponieważ człowiek nie może zaspokoić waszego pragnienia miłości doskonałej. Człowiek nie potrafi jej dać, ponieważ jej nie posiada. Tylko Ja kocham w sposób doskonały, a wy kochacie na tyle doskonale, na ile Ja jestem w was, na miarę waszej więzi ze Mną.

 

W swoim zaślepieniu jednak nie dostrzegacie tego aż do chwili, kiedy jest już za późno, ale wtedy jest już za późno. Śmierć to wyrok, jaki został wydany na każdego z was: śmierć na tej ziemi, na jej zielonej trawie, pod jej błękitnym niebem, każdy z was wyzionie ducha. Nawet Syn Boży umarł, więc na pewno spotka to każdego z was. Śmierć jest waszym przeznaczeniem od chwili narodzin. Oczekujcie jej, jako bramy do życia, w którym nie trzeba już umierać. Tym razem do narodzin nie jest przypisana śmierć. Kto się powtórnie narodzi po śmierci, nigdy już nie musi umierać. Nie potrzebuje dbać o zdrowie, ponieważ jego ciało jest już doskonałe, nie podlega śmierci ani zepsuciu. Nie potrzebuje zabiegać o radość, ponieważ ona go wypełnia. Nie potrzebuje prosić o miłość, ponieważ jest w jej wnętrzu.

 

O, przejrzyjcie! O, uwierzcie i przyjmijcie dary, jakie dla was przygotowałem! Nie starajcie się zachować tego, co nie należy do was. Oddajcie to wszystko, czego nie możecie posiąść na zawsze. Jedynie Mnie możecie posiąść na zawsze, dobro i miłość, jakie wyświadczycie na tej ziemi, ono do was należy. Cała reszta to pył i proch. Nic więcej nie zabierzecie ze sobą. Czas, jaki wam pozostaje, starajcie się wykorzystać na poznanie Mnie i czynienie dobra. Żałujcie zła, ale się nie potępiajcie, nie traćcie czasu na próżne żale, ale wynagradzajcie Mi za ten zupełny brak miłości. Poznajcie Mnie, aby Mnie zapragnąć. Wówczas wasze nawrócenie będzie szczere. Niech Moje błogosławieństwo spocznie na was w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

zobacz też:

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

NOWENNA NA CZAS POSTU – POKUTA NARODOWA – Orędzia o poście cz. III

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA

KONTEMPLACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA

BOŻA TERAPIA UWALNIANIA Z LĘKU I CHORÓB CYWILIZACYJNYCH – nowenna od lęku

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...