Aktualności

2020-02-10 11:25

Kontemplacja Jezusa Chrystusa. SŁOWO. Pan Jezus o niedowiarkach

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

Pan Jezus: Czy i ty chcesz ważyć i mierzyć Moje słowa? Czy i ty, duszo, sprawdzasz, czy mówię zgodnie z wiarą katolicką? Jak boleje Serce Moje nad wami, niewierne, niecne pokolenie! Do kogo mam wołać? Kto Mnie usłucha? Jak możecie tak ograniczać waszego Boga? Nic o Mnie nie wiecie, a zachowujecie się, jakbyście znali Mnie lepiej niż Ja sam. Jeśli ktoś Mnie nie poznał, nie umie zrozumieć, jak jestem dobry. Mają Mnie za Boga pełnego Majestatu. Ależ jestem Nim, ale czy nie upadłem na kolana przed Moim krzyżem dla was? Czy nie narodziłem się w ubożuchnym żłobie dla zwierząt? A oni wątpią, że zejdę z niebios, aby obcować z Moim stworzeniem… Wszystko dla was oddałem, dzieci, a wy myślicie, że mam kamienne Serce. To Ja, sam Bóg, mówię do ciebie. Nie jestem głosem twojej wyobraźni ani głosem demona, ale Boga Najwyższego. Moje dziecko, nie pozwól, aby tak łatwo podważano naszą więź. Musisz pozostać silna i wierna Mnie. Jestem Bogiem łaskawym i czułym. Ci, co mają Mnie za wyniosłego i niedostępnego Boga, nie pojmują Mojego dzieła Odkupienia, nie pojmują, Kim jestem i nie znają swojego Boga. Ach, jak wiele tracą, nie chcąc Mnie poznać, jak wiele tracą, mówiąc innym o Mnie, a nie znając Mnie.

 

Nie pozwolę im zniszczyć cię ani słowem, ani uczynkiem, ale będę ochraniał jako Moje ukochane, najmniejsze stworzenie… Czy nie dostrzegasz, jak cię wyróżniłem, duszo, jak bardzo umiłowałem właśnie ciebie? Czego się boisz? Jesteś we Mnie. Czy słowo kapłana może wyrwać cię z Moich ramion? Czy słowo kapłana może wyrwać Mi miłość do ciebie z duszy? Dziecko, Moja dusza umiłowała twoją i zanurzyłem cię w sobie na zawsze. Nie zbłądzisz, nie odejdziesz ode Mnie, nie zwątpisz i będziesz już zawsze żyła u Mojego boku. Dałem ci poznać Mnie więcej niż wielu teologom. Oni myślą, że posiedli Boga, że jestem ich własnością i sami będą osądzać komu i ile mam dać, ale nie, Moja duszo. Ja sam będę decydować i nie mają prawa wydzielać Mnie Memu stworzeniu. Cały oddałem się tobie, duszo najmniejsza. Usłysz twego Boga. Masz Mnie w całości i na zawsze, jeśli tylko zapragniesz tego bardziej niż czegokolwiek w życiu. Jestem twoim Bogiem i nie powstrzyma Mnie żadne pismo i żaden przepis, abym nie przychodził do ciebie.

 

Będę obcował z duszami w wielkiej bliskości i zażyłości, bo taka jest Moja Wola. Dość czekałem na was, a teraz powracam, aby przygarnąć Moje stworzenie. Jeśli duszę pokorną zobaczę, ukryję ją w Moim miłosierdziu, ale dusze butne niech się strzegą odpychać Mnie od Mego stworzenia. Będę mówił, do kogo chcę i kochał, kogo chcę. Nie będą Mi mówić, ile miłości mogę okazywać i jakich słów używać, aby uznali Mnie Bogiem. Ulęknij się tej mowy, ludu przebiegły, abyś Mi nie odbierał Mojego stworzenia, na które te łaski rozlewam, bo nie będę pobłażliwy i ukaram cię, powstrzymam cię! Wielki jest Mój gniew, na to zadufane pokolenie. To pycha nie pozwala im przyjmować Mnie tak małego i pokornego. Nie chcą czcić Boga, który się poniża. Podobam im się pełen chwały i potęgi, a nie potrafią kochać zwykłego pokornego Serca Bożego. Ja będę się umniejszał, aby was przyciągnąć. Czy nie wiecie, wszechwiedzące istoty, że są dusze, które przez pokorę nie unoszą tak wysoko głowy, aby Mnie dostrzec? Do tych Ja schodzę. Te podnoszę na rękach, aby mogły Mi się przypatrzeć, kogo pokochałem. Kocham cię miłością nieskończoną i nie pozwól, aby słowa człowieka podważały Słowa Boga. Ja będę cię sądził, do Mnie idziesz mieszkać na wieki i tylko o Mnie się troszcz. Nie trwóż się tych, co cię straszą niewiernością Kościołowi. Ja jestem Kościół. Kiedy kto Mnie kocha, wówczas jest on Moim Kościołem, jeśli Mnie profanuje, znieważa, ten jest raną Moją wielką i tego słuchać nie będziesz!

 

Dziecko Moje, twoja wiara jest twoją zasługą, a nie winą. Wiedz, że to, iż Mi zaufałaś, jest dla Mnie wielką radością, dlatego też nie gniewam się na ciebie za myśli i słowa, które wyrzekłaś. Wiem, jak Mnie miłujesz i wiem, jak przebiegłe są te wilki. Teraz jednak wiedz, że wątpienie w Moje przesłanie i upatrzenie sobie ciebie, nie jest cnotą, jest ranieniem Mnie. Mówiłem ci już, że bardzo Mnie ranisz, wątpiąc, bo dałem ci tak wiele, duszo, a ty teraz mówisz, że wątpisz. Nie wątp więcej, dziecko. Wiele jeszcze cię czeka, ale ty nie zapominaj o Moim Sercu. Wiedz, że każdą wątpliwością zadajesz Mi ranę.

 

Jeśli czego nie rozumiesz, przychodź do Mnie, a będę ci to objaśniał. Ale Mnie pytaj, a nie profesorów i nie teologów. Ja jestem. Ja wiem wszystko. Mnie pytaj. Nie pozwolę, aby garstka ludzi małej wiary mówiła wam, w co macie wierzyć, a w co nie. Sercem Mnie wypatrujcie. Sercem Mnie szukajcie, a nie pobłądzicie. Na nic są umysły wasze, jeśli ograniczają wasze serca. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

zobacz też:

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

NOWENNA NA CZAS POSTU – POKUTA NARODOWA – Orędzia o poście cz. III

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA

KONTEMPLACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA

BOŻA TERAPIA UWALNIANIA Z LĘKU I CHORÓB CYWILIZACYJNYCH – nowenna od lęku

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...