Aktualności

2020-03-13 16:42

Kontemplacja Jezusa Chrystusa. OBLUBIENIEC. Życie w oczekiwaniu na wieczne gody

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

Pan Jezus: Gdybyś się lękała, powiedziałbym ci: Nie bój się, to tylko chwila, kiedy wszystko przeminie i poznasz, co to jest wieczność. I zobaczysz z wysoka, czym jest Ziemia i twoja dusza, czym każdy dzień i każda jego minuta. Zobaczysz, czym są drobnostki, które spędzają ci sen z powiek. Zobaczysz prawdziwie, bo ujrzysz, jak Ja widzę.

 

Nie wolno ci smucić się z powodu przyszłych wydarzeń, o których nawet nie wiesz, czy są warte smutku. Moje Serce przygotuje cię do miłości, która przerośnie wszelki ból. Otwieraj się, nie przestawaj się otwierać. Nie bój się, jestem z tobą zawsze i we wszystkim.

 

Nie martw się, bo w istocie jestem Tym, który cię zaślubił i pozostawił samą już nazajutrz. Oznacza to jednak, że wrócę tak samo nagle, jak odszedłem. Niech twoje serce stale wspomina na tę chwilę, najszczęśliwszą chwilę, którą zamienię w wieczność. Pamiętaj, że czekam na ciebie. Nasze wspólne życie dopiero się zacznie. Teraz jest czas oczekiwania na czas, w którym połączymy na zawsze nasze życie i już nigdy nie będziesz samotna. Wówczas wejdę do twego domu, a ty zamieszkasz w Moim i zjednoczymy się w miłości na wieki. To będzie nasze wspólne zamieszkanie. Teraz czekaj. Jesteś Mi zaślubiona, ale zanim powrócę, aby wprowadzić cię do Mego domu i podzielić z tobą wszystkim co posiadam i wszystkim czym Jestem, podzielić się z tobą Mną samym, ty musisz zostać wypróbowana i utwierdzona w łasce. Nie dlatego, abym pragnął cię doświadczać i nie był pewien, czy chcę z tobą zamieszkać, ale dlatego że, abym mógł zjednoczyć się z tobą, musisz się na to przygotować. Ten czas, który ci dałem, to czas na oczyszczenie się i przystrojenie w odświętne szaty, w których wprowadzą cię przed Mój tron. Poznasz wówczas, Kogo poślubiłaś i z Kim zamieszkasz na wieki, a cały czas bólu i oczekiwania zda ci się chwilą, całe twoje życie jak liść, który opadł, i jak piórko unoszone przez wiatr.

 

Raduj się, bo odszedłem, aby przygotować nam mieszkanie. Pozostawiłem cię samą, bo odszedłem do Mojego domu, ale czy nie podtrzymuję twojego serca, szepcząc mu co dnia o Mojej miłości? Nie pozostawiłem cię samej, bo ofiarowałem ci na ten czas Moją Matkę. Poleciłem Jej, aby Ona sama, znając Moje pragnienia, przygotowała twoją suknię, aby Ona sama doglądała twojego oczyszczenia, aby Ona sama wybrała wonności, jakimi cię namaszczą i aby Ona sama przybrała wieniec, który założysz. Powiedz Mi, czy mogłem zapewnić ci lepszą opiekę i troskę na ten czas oczekiwania?

 

Należysz do Mnie, a Ja należę do ciebie. To postanowione. To wyrzekło Boskie Słowo. Boskie Słowo trwa na wieki. Teraz, umiłowana małżonko, otrzymałaś czas, którego potrzebujesz na przygotowanie się do wiecznych godów. Moje Serce płonie z tęsknoty w oczekiwaniu na tę chwilę. Nie pozwól, aby cokolwiek zmąciło naszą radość. Gdybym mógł inaczej okazać ci miłość, z jaką wyczekuję twojego nadejścia, biegł bym do ciebie po obłokach Nieba, po Moich aniołach niesiony ich śpiewem, przebiegł bym bez wytchnienia całą wieczność, aby cię pochwycić i uprowadzić do krainy, w której nie istnieje nic poza miłością. Spójrz, składam przed tobą Moje Serce, oddaję ci wszystko, zakochany jestem bez pamięci i chory z wyczekiwania. Zapomnij o domu twego ojca, zamknij za sobą drzwi, które opuściłaś. Wstąp do krainy, do której cię wezwałem i do której należysz mocą naszego ślubu. Nie masz już innego domu, poza tym, który ci przeznaczyłem. Zrozum, należysz do Nieba, domem twoim jest Mój tron. Królestwo Moje oddam tobie i umoszczę ci mieszkanie w Moim Sercu. Żyj tą nadzieją, że życie twoje dopiero się zacznie, kiedy znów się spotkamy, a wtedy już twarzą w twarz.

 

Zapamiętaj, w chwili twojej śmierci złożę na twoich ustach pocałunek życia, w którym wypełnią się wszystkie twoje tęsknoty. Twoje pragnienie zachłyśnie się oddechem życia, w którym obudzisz się na nowo. Twoje oczy napełnią się światłem, które nie gaśnie. Ujrzysz życie, jakiego pragniesz, nazwiesz nienazwane i wypowiesz niewypowiedziane, i posiądziesz wieczność, stając się jedno ze Mną w nieskończonym akcie naszej niezwyciężonej, przewyższającej wszystko swą siłą i pięknem miłości. I staniesz się szczęśliwa szczęściem nieogarnionym, bez początku i bez końca, istotą posiadającą na własność wieczność i wszystkie czasy, a obłoki i słońca będą ci służyć w radosnym współistnieniu na chwałę jedynej i nieskończonej Miłości, która jest, bez końca i bez początku, która jest, na wieki i od zawsze. Jest. Nakarmię cię życiem, napoje miłością i uśpię we wnętrzu Mojego łona. Tak Ja, który Jestem, pomnożę chwałę, jaka należna jest Miłości, czyniąc wszystko Miłością. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

zobacz też:

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

NOWENNA NA CZAS POSTU – POKUTA NARODOWA – Orędzia o poście cz. III

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA

KONTEMPLACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA

BOŻA TERAPIA UWALNIANIA Z LĘKU I CHORÓB CYWILIZACYJNYCH – nowenna od lęku

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...