Aktualności

2020-03-13 16:44

Kontemplacja Jezusa Chrystusa. OBLUBIENIEC. Trzy filary ufności

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

Pan Jezus: Pisz, Moje dziecko. Jestem obecny w Tabernakulum, przed którym oddajesz Mi pokłon. Widzę twoje starania, aby uwierzyć. Wystarczą Mi one. Ja jestem całą resztą, jakiej potrzebujesz. Wierz tak, jak potrafisz, a Ja dopełnię twoją nieumiejętność, twoją niewiarę i słabość. Mieszkam z tobą. Oczekuję cię, kiedy nie wracasz. Potrzebuję twoich pociech. Nie słów, jak sądzisz, ale miłości, która objawia się w samym tylko fakcie przebywania ze Mną. Nie jestem niemy, choć nie mówię. Nie jestem nieczuły, choć nie odczuwasz nic. Jestem wszechmiłującą obecnością pośród was.

 

Spójrz, ukryłem się przed tobą. Nie dlatego, abyś nie mogła Mnie dostrzec, ale dlatego, abyś mogła zobaczyć Mnie wyraźnie. Wyraźnie zobaczysz Mnie tylko oczyma duszy, bo ona jest wolna i święta. Ciało ziemskie ulega wielu niedoskonałościom. Dusza szukająca Boga może zobaczyć prawdziwie, jeśli prawdziwie będzie pragnęła.

 

Spójrz, pragniesz Mojego spojrzenia, ależ dałem ci je. Tylko jedno, a jednak karmisz się nim od tamtej pory. Kiedy otrzymasz drugie, starczy ci na całą wieczność. Pragniesz. To dobrze. Pragnienie zaprowadzi cię do upragnionego celu. W Moim Sercu znajduje się prawda, której poszukujesz. Odkryj Mnie. Należę zupełnie do ciebie. Staraj się należeć zupełnie do Mnie. Twoje serce niech okaże Mi wierność, na jaką zasługuję. Będę wierny i cierpliwy wobec ciebie. Nie będę nalegał. Będę czekał, przywabiając cię coraz bliżej. Wiem, że twoja miłość jest szczera. Wiesz, o Mojej miłości. Teraz pragnę twojego zaufania. Mówię ci o nim na każdym kroku, bo prawdziwie jest to stopień, na który musisz wejść, abym mógł obdarować cię kolejnymi łaskami. Chcę, abyś zrozumiała, czym jest ta ufność, o którą cię proszę, i przyniosła Mi ją natychmiast.

 

Ufność, której żądam, zakłada, że wszystko, co wobec ciebie czynię, jest dobrem, a jeśli tak jest, nie możesz narzekać na Moje działanie. Ani na ludzi, którzy cię otaczają, ani na wydarzenia, ani na twoje wewnętrzne zmagania. Wszystko to jest pokarmem, który musisz zjeść. Przywykłaś do innych smaków, ale teraz nie jesteś już dzieckiem i nie potrzebujesz zachęty, aby jeść. Wiesz, że bez jedzenia zginiesz. Jedz więc to, co chcę dzielić z tobą. Wszystko, co Ja jem, ty również będziesz jadła, bo Mój dom jest jedno z twoim. Dziel ze Mną życie, żywiąc się pokarmem, którym Ja cię żywię. Chcę dzielić z tobą wszystko. Doskonałe małżeństwo jednoczy się we wszystkim. Takim jesteśmy. Zapomnij więc o smakach, które się tobie podobają i przyjmij te, które Ja ci daję. Nie wolno ci narzekać. Kiedy jest ci ciężko, przychodź z tym do Mnie, a zawsze wysłucham twoich skarg i osłodzę nieco twój pokarm. Prawdziwa oblubienica nie pragnie żyć tym, czym nie żyje jej Oblubieniec. Nauczysz się tego. Ufność więc owocuje akceptacją wszystkiego, co przychodzi każdego dnia, ze szczerą wiarą, że jest to dobro potrzebne do życia i wzrostu.

 

Ufność zakłada Moją miłość i jej doskonałość. Choć pragniesz, abym ci ją okazał, przyjmujesz suchość Mojej mowy jako dar dla ciebie, bo ufasz, że pod jej pozorem, którego nie pojmujesz, kryje się pełnia miłości, której nie potrafisz jeszcze przyjąć. Kiedy osuszę twoje serce i pozostanie samym pragnieniem Boga, wówczas otrzymasz to, czego oczekujesz. Miłość doskonała może połączyć się tylko z miłością sobie podobną. Moja miłość może cię wchłonąć, kiedy usuniesz miłość własną. Miłość własna odejdzie, kiedy zapragniesz bardziej Mojej miłości. Wszystko to jest dla ciebie niemożliwe i niezgodne z twoją naturą, która pragnie zaspokoić pragnienia twojego ciała, zachcianki umysłu i serca. Ale dla Mnie, który jestem wypełnieniem tego, co niemożliwe, uczynienie raju z twojego serca poprzez opróżnienie go z wszelkich pragnień własnych jest igraszką. Uczynię, co zechcę, a ty możesz tylko tyle, ile zdołasz. Zdołasz niewiele. Resztę pozostaw Mi.

 

Czy Mnie pragniesz? Wiem. Czy Ja pragnę przebywać w raju twojego serca? Wiesz. Dlaczego więc wątpisz w to, że dokonam w tobie wszystkich tych dzieł, które zamierzyłem w Moim doskonałym umyśle? Jeżeli chcesz, uczynię to. Znam twoją odpowiedź, więc się nie lękaj. Wiem, że jestem twoim oddechem. Uwolnię cię od wszystkiego, co nas dzieli. Bądź spokojna i pozwól Mi działać. Uśnij w zupełnej ufności na Moim ramieniu. Kiedy się obudzisz, przejrzysz. Kiedy cię obudzę, będziesz gotowa. Nie bój się. Wszystkiego dokonam Ja. Ty tylko ufaj i bądź cierpliwa. Doznasz radości, której teraz nie znasz. Oto ufność, na którą czekam.

 

Ufność ma jeszcze jedno żądanie. Pragnienie być więzią intymności, jaka łączy duszę z Bogiem i tylko z Nim. Mówię ci o rzeczach, które ogłaszam w tobie światu, ale w twoim sercu słyszysz Mój szept, w którym ogłaszam tajemnice Mojej miłości. Wiesz to, czego nie wypowiem, bo miłość żyje pomimo braku słów. Napełniłem cię nadzieją, o której wiesz. Spełnię ją. Oto Moje tajemnice. Chcę twoich. Nie wszystko musisz dzielić ze światem. Mów więcej do Mnie i milcz więcej wobec świata. Ja rozumiem bez słów, on nie zrozumie mimo ich nadmiaru. Intymność, jaka łączy duszę z Bogiem jest niewypowiedzianym milczeniem, w którym Bóg zawarł całą prawdę o duszy, jej przyszłości i przeszłości, a także o jej przyszłym imieniu, i milczeniem duszy, która ofiaruje Bogu wszystkie swe niewypowiedziane pytania i wątpliwości. Zamyka je w jednym westchnieniu z czułością ofiarowanym Bogu: „Ufność”.

 

Żyjesz, bo spoczywa na tobie Moja błogosławiąca cię ręka. Obarczam cię miłością Mojego Serca. Chcę ją zamknąć w tobie. Otwórz się w nieskończoność, bo tylko nieskończoność może pomieścić te dary, które chcę dać tobie. Kiedy połączysz się ze Mną, nasza miłość wybuchnie, napełniając cały świat, a Ja dam ci nieskończoność i królestwa Mego Ojca na własność. Czekaj cierpliwie. Słuchaj uważnie i ufaj ponad wszystko. Błogosławię cię. Wiesz, że czekam. Nie każ Mi czekać zbyt długo, aby Moje Serce nie pękło przed czasem. Bądź ufna, a wypełnię Mój doskonały plan. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

zobacz też:

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

NOWENNA NA CZAS POSTU – POKUTA NARODOWA – Orędzia o poście cz. III

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA

KONTEMPLACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA

BOŻA TERAPIA UWALNIANIA Z LĘKU I CHORÓB CYWILIZACYJNYCH – nowenna od lęku

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...