Aktualności

2020-03-07 10:28

Kontemplacja Jezusa Chrystusa. OBLUBIENIEC. Miłość Boga – skarb oddany ludziom w dzierżawę

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

Pan Jezus: Ludzie chcieliby widzieć Mnie zajętego tylko sprawami świata, kiedy Ja po stokroć wolę się zajmować twoim sercem. Znam serca ludzkie i wiem że im zawadzasz. Oni chcą Boga dla siebie, ale takiego Boga jakim pragną Go widzieć, Boga, który przemawia z patosem, Boga, który nie zajmuje się rzeczami mało znaczącymi w oczach świata, a Ja właśnie pragnę się pochylać i zbierać te skarby z ziemi, te których świat zdaje się nie widzieć. Dlaczego Bóg z dzieckiem na ręku jest przez was mniej szanowany? Ponieważ przestajecie się Mnie bać? Dlaczego odganiacie ode Mnie dzieci? Czy przeszkodzą Mi rządzić Moim Królestwem? Dlaczego zawadza wam Moja miłość do Mojego dziecka? Czy mniej kocham was? Czy nie wiecie, że jestem nieskończonością? Czy nie pojmujecie, że Moje Serce nie jest niczym ograniczone, jak tylko waszą wiarą i miłością? Tylko ufność tak bardzo Mnie zniewala, że nie potrafię oprzeć się najmniejszym ramionom. Tym zawsze ulegam i staje się najsłabszy wobec nich. Moja potęga topnieje, bo pragnę, pragnę miłości więcej niż wszelkiej władzy na niebie i na ziemi. Owszem, jestem Władcą niezachwianym i niczego nie można Mi odebrać, posiadam wszystko, jednak miłość, miłość jest skarbem, który oddałem wam w dzierżawę. Posiadacie ją, ponieważ jej zarodek ukryłem w waszych sercach.

 

Posiadacie największy skarb, którego sam Bóg pragnie ponad wszystko. Posiadacie cząstkę Mnie, zaczyn miłości, który oddałem wam, abyście rozkwitli, rozwinęli dla Mnie ten skarb, pomnożyli go i oddali Jego prawowitemu właścicielowi, oddali go Mi. Ja oddając się wam w Sakramentach, prawdziwie oddaje się wam. Zatracając Moją miłość, zabijacie Mnie. Ty, córko, zapisz, dziecko, że pomnażając w sercu ten wielki skarb, złożony i ukryty przez samego Boga, sprawiacie Mi największą radość, pomnażacie Mnie samego, Moją miłość, która jest Mną. Ja istnieję poprzez miłość, poprzez waszą miłość udzielam się wam i żyję pośród was.

 

Oddajcie Bogu, co do niego należy. Jesteście Mi winni całą miłość waszych serc. Dałem wam wiele i wiele oczekuję. Oddajcie Mi wszystko, co wam przekazałem, ale więcej, więcej pragnę od was, pomnóżcie wasze majątki, bo pragnę waszych zdobyczy, chcę widzieć, wasze klejnoty, złóżcie je wszystkie u Moich Stóp. Oddajcie Mi Moją własność. To Ja jestem Skarbem waszych serc. Poznajcie więc, że nie szukając Mnie, wykorzystujecie Moją miłość do obrzydliwych, pustych praktyk, z których Ja jestem wyrzucany i w których Ja jestem plugawiony. Niszczycie Mnie, zabijacie Mnie, nie kochacie Mnie i nie chcecie kochać.

 

Moje dzieci, jak małe jest wasze pojmowanie Moich spraw, jak niewiele rozumiecie. Dałem wam więc wiarę, abyście mogli poznać Moje tajemnice. Pogardziliście tym darem. Odbieram wam, odbieram wam te łaski i składam w duszach, które Mnie pragną. Są tacy, których nie obdarowałem i teraz zabieram wam, którzy Mnie zabijacie, i oddaje im, którzy chcą ocalić Mi życie. Oddaje się tym, którzy będą Mnie pielęgnować w swoich sercach, którzy pomnożą udzielone im łaski. Chcę dawać, ale chcę również zebrać Mój plon. Oddałem wam miłość, wydałem wam samego siebie, teraz pragnę powrócić po miłość, chcę zebrać Mój plon z waszych serc, chcę się nim pożywić. Oddajcie, co wam dałem, oddajcie Mi z nawiązką.

 

Powracam, aby napełnić Moje Serce waszą miłością. Tak, jestem szaleńcem! Powracam i szukam serc, które zatrzymały Mój dar, które pomnożyły go i napoją Mnie swoją miłością. Będę was szukał, aż znajdę ostatnie serce wypełnione Mną i dla Mnie. Odzyskam Moje własności. Dziecko, pragnę powrócić do was, ale gdzie są te serca, których pragnę? Jak wygnaniec chodzę i szukam, kto posiada jeszcze Moje skarby. Kto ich nie sprzedał, kto ich nie wyrzucił, kto je zatrzymał i skrzętnie ukrywał przed światem, aby mu ich nie wykradziono, aby mu ich nie zniszczono, nie odebrano? Kto posiada Moją własność? Zwróćcie się do Mnie wszyscy, którzy Mnie kochacie, pokażcie Mi wasze serca, bo będę was szukał. Przygotujcie Mi wasze skarby, abym mógł je odebrać. Czy odzyskam chociaż połowę Mojej miłości?

 

Córko, pisz, dziecko, od dusz, które Mnie miłują, żądam ofiary! Żądam szaleństwa! Żądam heroizmu! Czy chcecie, abym powrócił i odszedł z niczym? Czym chcecie Mnie nakarmić, kiedy powrócę? Co Mi dacie? Brudne szaty? Ochłapy pożywienia dla psów? Wszystko jest zniszczone, wszystko splugawione. Ja pragnę tylko doskonałej, czystej miłości, nie ma dla Mnie innej miłości, tylko ta, jaką wam zostawiłem. Powracam, aby ją wam odebrać. Wy, którzy Mnie kochacie, oddajcie Mi Moją własność! Wy, którzy się o Mnie troszczycie, musicie Mnie odziać i napoić! Do was powracam! Wy dajcie Mi jeść! Czym nakarmicie waszego Boga? Ja żywię się tylko miłością! Niczego więcej od was nie potrzebuję. Wy musicie Mnie napoić, kiedy przybędę.

 

Pomnażajcie więc miłość w Moich sercach. Skoro jest was tak mało, wasze serca muszą Mi wystarczyć za miliony! Pojmijcie to! Wasze serca muszą Mnie nakarmić, który jestem nieskończoną Miłością i niezaspokojonym Pragnieniem waszych serc! Córko, pisz, żądam od was więcej, niż możecie Mi dać! Żądam od was wszystkiego!

 

Ofiarujcie Mi się, oddajcie Mi całą waszą miłość, abym nie umarł z głodu, kiedy przybędę do was! Chcę widzieć wasze stoły suto dla Mnie zastawione, bo Moje są dla was zawsze, od wieków przygotowane! Teraz wy pokażcie Mi waszą gotowość, co wy macie dla Mnie, co Mi podarujecie, kiedy przybędę! Błogosławię was w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

zobacz też:

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

NOWENNA NA CZAS POSTU – POKUTA NARODOWA – Orędzia o poście cz. III

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA

KONTEMPLACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA

BOŻA TERAPIA UWALNIANIA Z LĘKU I CHORÓB CYWILIZACYJNYCH – nowenna od lęku

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...