Aktualności

2022-10-31 16:17

Kontemplacja Jezusa Chrystusa Króla. MIŁOSIERDZIE WOBEC BOGA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA

Pan Jezus: Moja córko, Moje Królestwo panuje w sercach tych, którzy Mi się oddali, powierzyli się Mojej łasce, dobroci i sprawiedliwości. Mam prawo wymierzać sprawiedliwość i błogosławiony ten, kto ją przyjmuje z pokorą, temu będzie przebaczone. Czy wasze winy, winy tego pokolenia, są małe? Czy sądzicie, że jesteście nieskazitelni? Dlatego boicie się najmniejszej nawet chłosty? Bądźcie odważni. Przyjmujcie Moje chłosty na Ziemi, abyście byli ich pozbawieni po śmierci. Moja sprawiedliwość okazywana wam na Ziemi jest wciąż miłosierdziem, podczas gdy po śmierci, kiedy czas Mojego miłosierdzia się kończy, dusza otrzymuje wyrok sprawiedliwy, który jest jej należny. Nie oznacza to, że przemieniam się w nieczułego Boga, oznacza to jednak, że Moja sprawiedliwość jest sprawiedliwa i miłosierdzie wówczas otrzymują tylko ci, którzy Mego miłosierdzia wyzywali za życia i którzy sami byli miłosiernymi wobec innych, a także wobec Mnie samego, bowiem Ja sam zawsze pragnę od stworzenia wzajemności. Daje mu całe Serce i żądam całego serca.

 

Miłosierdzie jest zupełną odwrotnością okrucieństwa i braku litości. Jak wielu z was nie ma litości wobec Mnie i nie lituje się nade Mną wcale, nie dostrzegając zupełnie Mojego cierpienia. Ci, którzy cierpią, poszczą, ofiarują Mi swoje cierpienia i modlitwy dla zadośćuczynienia Mojemu Sercu i dla złagodzenia Jego bólu, są miłosierni wobec Mnie, ponieważ nie przechodzą obojętnie wobec Mojego cierpienia i Moja skarga nie pozostaje bezowocna. Miłosiernymi wobec Mnie są ci, którzy uczestniczą w uroczystościach pierwszych piątków i pierwszych sobót miesiąca. Te święta zostały wam dane po to, abyście mogli okazać się miłosiernymi wobec waszego Boga i Jego Matki, wysłuchując pragnie ich Serc. Miłosiernymi są wreszcie ci wszyscy, którzy z miłością wsłuchają się w głos Mojej Matki na tylu miejscach uświęconych Jej nadprzyrodzoną obecnością, rozważają Jej słowa, rozmyślają nad Jej łzami i starają się spełnić to, o co zostali przez Nią w licznych objawieniach na Ziemi proszeni. Okazując miłosierdzie Mojej bolejącej Matce, okazujecie je Mnie samemu.

 

Proszę, abyście ujrzeli dziś nasze Serca jako Serca żebracze, jako Serca opuszczone, jako Serca pozbawione pociechy i duchowej strawy, jako Serca zranione, porzucone, wymagające natychmiastowej pomocy, jako Serca, z których uchodzi życie z powodu nadmiaru bólu, jaki cierpią. Czy jesteście miłosiernymi samarytanami wobec tych Serc? Czy zatrzymujecie się, aby użalić się nad ich ranami? Czy pochylacie się, aby usłyszeć skargi Tych Cierpiących? Czy próbujecie znaleźć przyczynę ich bólu? Czy próbujecie zaradzić tej udręce? Czy zabieracie te zranione, konające Serca do swoich domów, aby tam opatrywać ich rany? Czy modlicie się, aby Je pocieszyć? Czy czasem nie jesteście tymi którzy uważają, że to nie wasza sprawa, ponieważ jak faryzeuszowi, śpieszno wam pełnić tylko to, co wypada czynić wobec ludzi zgodnie z literą prawa? Czy nie jesteście okrutni i pozbawieni litości, przechodząc obojętnie wobec wzywającej pomocy Mojej świętej Matki? 

 

Faryzeusze, pobożni Żydzi dzisiejszego Kościoła, posłuchajcie, co mówi wam Bóg. Nie pojmujecie Mnie i nie staracie się pojąć. Istotą Kościoła jest Jego Serce, którym jest żywy Bóg. Żywy – oznacza żyjący; żywy – oznacza bliski; żywy – oznacza wreszcie uczestniczący w pełni w życiu Kościoła. Chcę, aby Kościół otworzył się na działanie Ducha Świętego i wsłuchał się w błagalny głos swego Boga i Jego Matki. Obojętność i lęk nie mogą być usprawiedliwieniem dla braku miłosierdzia. Tak jak tylko miłosierny samarytanin w przypowieści okazał się wiernym sługą Bożym i postąpił wedle Mojej Woli, tak i dziś tylko ci, którzy okazują miłosierdzie, pełnią Wolę Bożą. Przy czym musicie pojąć, że Bóg nie objawia się wyłącznie poprzez swoje stworzenie, Bóg objawia się również w swojej czystej duchowej Istocie, aby żądać miłosierdzia wobec siebie samego. Nie wystarczy wam więc pochylić się nad człowiekiem, jeśli nie pochylacie się nad Bogiem.

 

Uczyniłem się dziś najbiedniejszym z biednych, aby poznać wasze miłosierdzie. Ukazałem światu prawdę o wszystkich Moich ranach, powierzyłem światu Moją Matkę, aby czcił Ją jako Matkę i udzieliłem głosu światu, aby zrozumiał, czego pragnę. Teraz poznajcie, że odmawiając Mi tego, czego pragnę [Pan Jezus ma na myśli uznanie i ogłoszenie Go Królem Polski] i do czego wzywam was przez tak długi już czas, okazujecie się wobec Mnie okrutni i niemiłosierni, nie pragnąc ulżyć Mojemu cierpieniu i pozostając obojętni wobec Moich próśb. Nie rzucam słów na wiatr. Proszę i oczekuję. Żądam i czekam. Nie bez końca, ale tylko przez oznaczony czas. Czas ten się kończy. Błogosławię was w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

zobacz też:

NOWENNA I OKTAWA KU CZCI JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA POLSKI – Intronizacja oddolna 

REGUŁA MARIAŃSKA

DROGA KRZYŻOWA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA POLSKI

MODLITWY DO JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Polski /ostatnia sobota października/

Matka Boża – Jezus Chrystus Król Polski

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

NOWENNA NA CZAS POSTU – POKUTA NARODOWA – Orędzia o poście cz. III

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA

BOŻA TERAPIA UWALNIANIA Z LĘKU I CHORÓB CYWILIZACYJNYCH – nowenna od lęku

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...