Aktualności

2020-03-14 19:06

Kontemplacja Jezusa Chrystusa. DROGA, PRAWDA I ŻYCIE. Droga na sam szczyt

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

Pan Jezus: Pamiętaj, Jestem Bogiem wszechmogącym. Oddaj się, powierz, puść wszelkie liny, którymi się zabezpieczasz, ponieważ Ja cię trzymam, trzymam cię mocno, przez całą długość twojej drogi, od samego dna na sam szczyt, Ja trzymam mocno twoją duszę, nigdy nie pozwolę jej upaść.

 

Ukochana córko, kiedy myślisz jak człowiek, rozglądasz się wokoło, wchodząc na tę stromą górę, na którą cię prowadzę, ale szczyt jest cały we mgle, dlatego Mnie nie dostrzegasz. Rozglądasz się w koło jesteś przerażona, bo weszłaś już wysoko, Moja córko. Wszystko w dole jest tak małe, tak odległe i nikt nie usłyszy twojego wołania. Przeraża cię ta wysokość, ponieważ Mnie nie widzisz i zapominasz, co ci powiedziałem. Ja jestem z tobą przez cały czas, Ja słyszę twój krzyk, Ja widzę każdy kamyk, który ucieknie ci spod stopy, Ja widzę każdą lawinę, która na ciebie spada, Ja widzę nawałnicę, ale cóż z tego? Dlaczego się ich lękasz? Ja jestem z tobą przez całą drogę.

 

Przypnij się do Mnie, tylko do Mnie, sam cię przywiązałem. Nie licz na nikogo, bo wielu spadnie, córko, nie przywiązuj się do nich, abyś nie poszła w ich ślady, aby nie pociągnęli cię ku przepaści. Ja jeden nigdy nie mogę upaść. Nie mogę, ponieważ niebo i ziemia są Mi posłuszne, ponieważ góry podskakują tam, gdzie chcę postawić stopę. Wierzysz Mi? Czy będziesz się lękać? Zostaw próżne niepokoje, twój Bóg widzi wszystkie zagrożenia na twojej drodze, widzi też balast, który cię obarcza, i przez który nie możesz szybciej postępować ku górze. Będę odcinał te ciężary, aż staniesz się zupełnie wolna, a wtedy przylgniesz do Mnie tak mocno, że będę cię unosił ku górze, a góry zaczną podskakiwać, przestawiając się pod twoje stopy.

 

Wierz i nie lękaj się. Wspinamy się razem. Kiedy chcesz odpocząć, powiedz, będziemy odpoczywali, później będziemy biegli. Sądzisz, że Ja uciekam przed tobą? Ależ nie, Ja po prostu biegnę pierwszy, żeby wyznaczyć ci drogę i aby zmusić cię do postępowania naprzód. Zawsze odwracam się i sprawdzam, czy nadążasz. Nie smuć się. Pozostaw wszystko, co cię obciąża. Jeśli jest ci potrzebne, Ja poniosę to za ciebie, jeśli nie, pozwól Mi, odetnę to wszystko i pozostawię na drodze. Przechodząca lawina porwie wszelki balast i oczyści drogę. Ufaj. Twój Bóg cię nie opuści. To Ja wywiodłem cię na tę pustynię. Byłbym okrutnikiem i oszustem, porzucając cię tutaj, a wiesz dobrze, że jestem Bogiem miłosiernym, jestem Bogiem miłości, miłości prawdziwej, gorącej, miłości bardziej prawdziwej niż krew, silniejszej niż śmierć. Wiesz o tym, prawda?

 

Córko, zamknij oczy i krocz za Mną, krok w krok. Stawiaj stopy tam, gdzie Ja stawiałem. Nie wytyczaj nowych szlaków, bo możesz popełnić błąd, który kosztuje życie. Stawiaj zawsze stopy w Moje ślady. To są ślady Boga, droga, którą sam przeszedł, wyznaczył i sprawdził, droga pewna, droga na sam szczyt. Im wyżej się wespniesz, tym mniej widzisz, tracisz orientację, ponieważ wszystko ginie we mgle, ale pamiętaj, że twój Bóg widzi we mgle i nie może zbłądzić. Chodź bez żadnych obaw, wspinaj się bez obaw. Na pewno dojdziesz na sam szczyt, bo wzięłaś sobie najlepszego przewodnika, dziecko, nieomylnego, nieśmiertelnego i najbardziej lojalnego spośród wszystkich świętych i najświętszych. Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem. Podążaj za Mną, pewna swego zwycięstwa. Błogosławię cię na tę drogę w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

zobacz też:

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

NOWENNA NA CZAS POSTU – POKUTA NARODOWA – Orędzia o poście cz. III

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA

KONTEMPLACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA

BOŻA TERAPIA UWALNIANIA Z LĘKU I CHORÓB CYWILIZACYJNYCH – nowenna od lęku

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...