Aktualności

2022-07-18 16:12

Zaproszenie do Boskiej przyjaźni. KONIEC PODZIAŁU NA „MOJE” I „TWOJE”

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Duch Święty: Jestem zachłanny w miłości i szukam serc równie zachłannych. W nich mogę najwięcej zdziałać, bo zawsze im mało. Czy nie jesteśmy podobni? Czy nie widzisz, że pasujemy do siebie? Chcę ci pokazać, że jesteśmy dla siebie przeznaczeni. Ludzie mówią: „stworzeni dla siebie”. Ja jednak stworzyłem cię dla Mnie, mogę więc to powiedzieć, że jesteś dla Mnie stworzona. Ty, duszo pragniesz tego Źródła, które uczyniło cię tym, kim jesteś, pragniesz twojego Stworzyciela.

 

Na początku naszej wspólnej drogi chcę uświadomić ci to jedno. Pasujemy do siebie. To znaczy, że im wierniej przylgniesz do Mnie, tym bardziej odkryjesz własne piękno i sens własnego istnienia. Zamknąłem w tobie Moje Serce. Przez Serce rozumiem najistotniejszą głębię własnego istnienia, to jest miłość.

Jesteś obrazem Mojej miłości. Stworzeniem w pełni wolnym, obdarzonym wielką tajemnicą własnego istnienia i pochodzenia. Wewnątrz ciebie oddycham, dając ci oddech. Chcę być zjednoczony z tobą tak, jak matka jest zjednoczona z niemowlęciem w swoim łonie. Chcę jednak, aby to zjednoczenie osiągnęło swoją doskonałość, a osiągnąć ją może tylko w pełnej wolności. Daję ci więc wolność decydowania o tym czego naprawdę pragniesz. Moje pragnienie już znasz. Chcę ciebie.

 

Teraz poznaj twoje pragnienie. Najskrytsze i wewnętrzne. Pragnienie ukryte przed światem i noszone w sercu od urodzenia. Zamknij oczy na świat i powiedz Mi, co to jest?

 

– To jest miłość.

 

Tak. Poznaj więc , że nasze pragnienia są takie same. Spotykają się w sercu i uszczęśliwiają wzajemnie. Z tych dwóch pragnień powstaje świętość jako owoc miłości. Uświęcenie jest łaską, którą wlewam w ciebie, kiedy Mi ufasz i poddajesz się temu, czego pragnę. Teraz kiedy wiesz, że pragniemy tego samego, możesz Mi zupełnie zaufać. Nigdy niczego nie wykonam wbrew twemu pragnieniu. Nigdy nie wykonam nic przeciwko tobie. Będę ci zawsze błogosławił. Będę cię zawsze wspomagał. Mamy wspólny cel i serce zjednoczone miłością. Chcę, aby to właśnie twoje serce połączyło nas na początku. To tu zjednoczymy się tak bardzo, aby mieć już tylko jedno, wspólne serce. Nie będziemy dzielić spraw na twoje i Moje. Będziemy mieć nasze pragnienie i nasze sprawy.

 

Ten rozdział na Moje i twoje jest złamanym przymierzem Adama, złamaną tablica Mojżesza i krzyżem, na którym ofiarował się Syn Boży. Teraz jednak, kiedy w ciele Jezusa ukrzyżowane są grzechy świata, masz wolność przystąpienia do Mnie w duszy. Nie musisz już dzielić świata na Mój i twój, bo wyrzekając się grzechu, zostałaś umieszczona we wnętrzu Mistycznego Ciała Chrystusa, a Chrystus jest Mój. Wola Chrystusa jest Moją Wolą. Ty jesteś w Mistycznym Chrystusie, należysz więc do Mnie tak, jak Jego ręce, nogi i bok. Twoja niedoskonałość pokryta jest Boską Krwią w wielkiej obfitości. Choćbyś była raną, jesteś raną Chrystusa, który ofiarował każdą swoją ranę na chwałę Boga. Twoje grzechy giną więc w jego Ofierze. Nie pozostaje nic, co nas dzieli, bo Chrystus jest nasz. To nasze serce, które nas łączy. Nie musisz już dbać o swoje sprawy i oddzielnie rozważać Moich. Nie ma już między nami podziału. Wszystkie twoje sprawy są Moimi, a Moje twoimi. Od tego musimy zacząć. Jedno serce. Jedna wola. Błogosławię cię, córko, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

Modlitwa do Ducha Świętego o światło w rozumieniu tekstu

Duchu Święty, przyjdź, prosimy, Twojej łaski nam trzeba!
Niech w nauce postąpimy, objawionej nam z nieba.
Niech ją pojmiem z łatwością, utrzymamy z stałością;
A jej światłem ożywieni, w dobrem będziem utwierdzeni.

Powrót do KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

 

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

czytaj więcej...