Aktualności

2021-08-04 17:12

Zaproszenie do Boskiej przyjaźni. BOSKA PRZYJAŹŃ W CODZIENNOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Duch Święty: Pamiętaj o tym, że cię znam. Radzę sobie z tobą doskonale. Ilekroć ty rezygnujesz, tylekroć Ja potrafię cie podnieść. Nie gorszy Mnie twoja słabość. Tak jak lekarz spodziewa się objawów choroby po chorym, tak Ja spodziewam się twojej słabości. Kiedy wylewasz łzy, wystarczą Mi dwa słowa, aby wywołać twój uśmiech. Nawet  z sobą samą nie umiesz sobie poradzić. Ale Ja potrafię. Podnoszę cię i wspieram, bo umiem kochać i niczego się nie boję. Nic Mnie nie ogranicza. Kocham i podnoszę, buduję i tworzę. Nic Mnie nie zniechęca, a ty najmniej. Słabość prowokuje Mnie do działania. Pasujemy do siebie. Ja – Moc i ty – słabość.

 

Nie wyobrażaj sobie, że jestem dla charyzmatyków. Nie sądź, że pojawiam się tam, gdzie odmawia się szczególne modlitwy, a w codziennej monotonii nie można Mnie zobaczyć. Nie pragnę być gościem albo towarzyszem waszych modlitewnych spotkań. Chcę być sensem twojego istnienia w twojej codzienności. Chcę być centrum twojego dnia. Upragnionym i Umiłowanym pośród tysięcy zmiennych okoliczności i spraw. Ja trwam nieustannie, kochając i rozdając się temu, kto pragnie i ufa. Nie chcę być traktowany jak światowa gwiazda, która pojawia się, aby zabłysnąć i zniknąć, nie dotykając nawet ciemności i bólu. Chcę wejść w twoją ciemność i ból, aby świecić i przynosić ulgę.

 

Moje oddanie jest pełne. Chcę dać ci to, czego potrzebujesz. Otwórz się zupełnie. Zaufaj bezgranicznie. Nie masz i nie będziesz mieć nigdy nikogo, kto rozumiałby cię lepiej. Nie trać czasu na tłumaczenie niewytłumaczalnych uczuć i cierpień. Raczej spójrz na Mnie i powiedz: „Ty wiesz, Ty mnie rozumiesz”. Ja przyniosę ci pocieszenie i pokrzepienie. Nic nie kosztuje Mnie być z tobą. To rozkosz dziecinnego domu. Chcę być w twoim życiu z samej tylko miłości, nie dla żadnej idei. Kiedy ty prosisz, Ja daję, i tak przemieniamy świat niezależnie od tego, czy o tym myślisz i czy do tego dążysz, bo Ja jestem Bogiem i wszystko, co robię, przynosi dobro wszystkim i wszystkiemu. Bądź ze mną w myślach, a resztę zostaw Mi. Wystarczy ci kochać Mnie i słuchać w twojej codzienności, a wstrząśniemy światem. Moja Wola stwarza, przemienia, tworzy i niszczy. Zjednocz się ze Mną, aby pokonać zło. Przyłącz się do Mnie, żyjąc ze Mną i we Mnie. Błogosławię cie w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

 

Modlitwa do Ducha Świętego o światło w rozumieniu tekstu

Duchu Święty, przyjdź, prosimy, Twojej łaski nam trzeba!
Niech w nauce postąpimy, objawionej nam z nieba.
Niech ją pojmiem z łatwością, utrzymamy z stałością;
A jej światłem ożywieni, w dobrem będziem utwierdzeni.

Powrót do KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

 

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

czytaj więcej...