Aktualności

2023-06-23 16:12

Owoce Ducha Świętego. OWOC ŁASKAWOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Duch Święty: Moja łaskawość dla ciebie nigdy się nie wyczerpie. Jestem Bogiem łaskawym i miłosiernym. Zapisz Moje orędzie dla poszukujących Mojej Woli i dla łaknących Mojego Słowa. Daje ciebie światu jako obraz Mojej łaskawości, która się nigdy nie wyczerpuje. Codziennie prosisz i codziennie otrzymujesz, bo Moja łaskawość nigdy nie pozostaje bez odpowiedzi. Nie poddawaj się tylko. To twoje zadanie. Wciąż proś, a będziesz wciąż otrzymywać.

 

Dam ci owoc łaskawości. Ubogacę twoją duszę Moim darem, który przyniesie ci pokój, a światu da łaskawe serce orędujące za nim. Łaskawość to przymiot Mojej natury, która jest ci nieznana i odległa po grzechu pierworodnym. Przychodzę, aby dać ci poznać, jaki jestem, i utworzyć  w tobie naturalne przymioty. Dla ciebie o tyle nie są naturalne, że po pierwszym grzechu musisz o nie walczyć, prosić i zdobywać je w pocie czoła. Utracone zbyt łatwo, z trudem wielkim odzyskujesz dzięki Mojej łasce.

 

Owocem, o którym dziś mówię, jest łaskawość serca wobec wszystkich tych, których stawiam na twojej drodze. Okazując łaskę innym, wypraszasz ją od Boga. Łatwo przebaczaj, bo przebaczenie jest Moim najpiękniejszym przymiotem. Jeśli chcesz Mnie prawdziwie naśladować, zacznij od przebaczenia. Na początku przebacz rzeczy małe, a później wejrzyj w głąb twojego serca i przebacz rzeczy wielkie. Przebaczenie przynosi wielki pokój duszy ludzkiej i upodabnia ją do Boga. Bądź hojna, jeśli chodzi o przebaczenie. Nie przebaczaj raz. Przebaczaj zawsze i wszystkim, a szczególnie umiej przebaczać sobie, bo ty również zasługujesz na własną łaskawość. Przebaczenie powinno obejmować sprawcę krzywdy i pokrzywdzonego. To znaczy, że łaska wynikająca z przebaczenia spływa na obie strony.

 

Ja przebaczam w sposób doskonały. Obejmuje Moim przebaczeniem wszystko i wszystkich. Naśladuj Mnie, nie chowając uraz. Wszystkie urazy, które zachowasz, będą kością niezgody między nami, twoją przeszkoda do pełnienia Mojej Woli, materią życia dla grzechu. Kiedy przebaczasz, przebaczasz całkowicie. Nie mów: „To ostatni raz”. Naśladuj Mnie w łaskawości, pamiętając o upadku ludzkiej natury i wrodzonej niedoskonałości, która gnębi rodzaj ludzki. Jestem jedynym uzdrowieniem tego nieszczęścia. Miej litość dla ludzi i ich słabości. Kiedy ty okazujesz łaskę, pomyśl, o ile łaskawszy jestem Ja, widząc w tobie Moje odbicie. Zemsta, zatwardziałość i żal serca są zasadzką Szatana, który rozpamiętując swój upadek, ciągnie dusze ludzkie w dół. Zawsze w dół. Ja przeciwnie, wpatrzony w Zwycięzcę śmierci, podnoszę dusze i daje im nadzieję zwycięstwa, które będzie wieczne. mam łaskę spojrzenia dla każdego grzesznika, który wyciąga rękę po ratunek. Ty również zachowaj tę łaskawość dla każdego, kto potrzebuje twojej pomocy, a twojej pomocy potrzebuje absolutnie każdy grzesznik na świecie. Najpierw ty okazuj mu łaskę, przebaczając mu jego grzechy i usprawiedliwiając jego postępowanie wobec mnie, szczerze mu współczując, potem zadośćuczyniaj i proś, a otrzymasz moją łaskawość, która nie ma miary. Jeśli ty okazujesz się sędzią i potępiasz, jak oczekujesz, że staniesz się kanałem, przez który spłynie łaska na tę duszę? Nie masz z nią nic wspólnego, co zmusiłoby Mnie do działania. Jeśli jednak kochasz i współczujesz, to mogę zrozumieć, bo Ja również kocham i współczuję. Z tego powodu dam ci łaskę, o którą Mnie prosisz.

 

Łaskawość, którą w tonie kształtuję jest powieleniem Mojej. Jest nieograniczona i wspaniałomyślna wobec upadłych stworzeń. Lituj się, aby wybłagać Moją litość. Współczuj, aby zyskać Moje współczucie i kochaj, abym i Ja okazywał miłość tam, gdzie jej brakuje. Jeśli chcesz otrzymać łaskę, okazuj łaskę, a aby zdobyć Mój posłuch, słuchaj i proś sercem Boskie Serce. Wtedy otrzymasz wszystko, o co poprosisz, bo Ja zawsze przewyższam człowieka w litości, współczuciu i dobrych pragnieniach, a co do miłości, nie mam sobie równych. W tobie i przez ciebie chcę zlewać łaskę na świat. Otwórz się więc na ludzkie nieszczęście i na Moje miłosierdzie, a wówczas staniesz się doskonałym narzędziem i kanałem łaski, która jak rzeka spływać będzie na świat poprzez twoje serce. Zaufaj Mi. Chcę tego. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

Modlitwa do Ducha Świętego o światło w rozumieniu tekstu

Duchu Święty, przyjdź, prosimy, Twojej łaski nam trzeba!
Niech w nauce postąpimy, objawionej nam z nieba.
Niech ją pojmiem z łatwością, utrzymamy z stałością;
A jej światłem ożywieni, w dobrem będziem utwierdzeni.

Powrót do KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

 

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

czytaj więcej...