Aktualności

2023-06-15 16:12

Owoce Ducha Świętego. OWOC DOBROCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Duch Święty: Moje dziecko jestem dla ciebie niekończącą się dobrocią. Chcę, aby również w tobie ukazała się ta dobroć, którą cię obdarzam. Dobroć serca jest owocem Moich darów, daru bojaźni Bożej i pobożności. Im bardziej zbliżasz się do Mnie, tym wrażliwsze staje się twoje serce na cierpienia innych. Im bardziej litujesz się nad własną nędzą, tym bardziej uczysz się postrzegać wady innych jako ich pokutę i cierpienie. Nie trać więc litości dla Moich stworzeń. Cierpienie jest wpisane w ich życie. Okazuj dobro wszystkim, dobrym i złym. 

 

Moje dobro wypełnia twoje życie i warunkuje każdy twój dzień. Dzieje się tak z powodu miłości. Również ty, jeśli wypełni cię miłość, będziesz rozdawać dobroć zupełnie nieświadomie. Serce jest poddane temu, kogo miłuje. Kochając, wypełniasz dzieła miłosierdzia w sposób naturalny i nie postrzegasz ich jako dobre uczynki, ale jako zwykłe czynności do wykonania, tak naturalne jak oddychanie czy jedzenie.

 

Dobroć jest usposobieniem serca do rozdawania miłości. Dzielenia się tym, czym się obfituje. Jeśli brakuje dobroci, znaczy to, że wcześniej zabrakło miłości. Oczekując więc dobroci, człowiek musi kierować się miłością. Naśladuj Moją miłość, abym udzielił ci owocu Mojej dobroci. Wówczas dobroć stanie się twoją normą i nie będziesz postrzegać swoich czynów jako dobre, ale tylko jako właściwe i wskazane. Dzięki temu nie będzie ci również grozić upadek w pychę. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

Modlitwa do Ducha Świętego o światło w rozumieniu tekstu

Duchu Święty, przyjdź, prosimy, Twojej łaski nam trzeba!
Niech w nauce postąpimy, objawionej nam z nieba.
Niech ją pojmiem z łatwością, utrzymamy z stałością;
A jej światłem ożywieni, w dobrem będziem utwierdzeni.

Powrót do KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

 

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

czytaj więcej...