Aktualności

2023-02-20 16:12

Określenia Ducha Świętego. POCIESZYCIEL

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Duch Święty: Nazwany zostałem Pocieszycielem, bo przynoszę otuchę wierzącym, wlewając w nich Moje dary: wiarę, nadzieję, miłość, a co za tym idzie męstwo i wytrwałość w wierze. Spośród Moich darów najobficiej udzielam tych, które podnoszą człowieka na duchu i „dają mu skrzydła” w świadczeniu o prawdzie. Gdyby ludzkość wzywała swojego Pocieszyciela, nie musiałaby się zatruwać lekami na poprawienie samopoczucia, alkoholem na zdobycie odwagi i wszelkiego rodzaju substancjami na osiągnięcie stanu euforii. Ogromny smutek, jaki ogarnia Ziemię, skłania ją do tym głośniejszej zabawy, ale smutek, którym jest spowita, przytłacza ją jeszcze bardziej. Ludzkiego serca nie da się oszukać. Ogromne pragnienie miłości i pokoju, którego źródła ludzkość na próżno szuka w rzeczach stworzonych, może być zaspokojone tylko w Bogu.

 

W świecie, w którym jestem wzywany, panuje radość i pokój. Nie na próżno i nie bez powodu zostałem nazwany Pocieszycielem. Spróbuj od dziś całym sercem wzywać Mnie w chwilach, które są dala ciebie ciężkie, gdy ogarnia cię lęk i smutek.

Nie wzywaj Mnie jednak mimochodem, ale świadomie, otwierając się na Moja interwencję i wierząc, że przybędę i pocieszę cię. Daj Mi szansę udowodnienia ci, że właśnie Mnie potrzebujesz. Właśnie na Mnie czekasz. Nikt nie zna i nie rozumie cię lepiej niż Ja. Zanim opowiesz o twoim cierpieniu innym ludziom, zaufaj Mi i daj Mi szansę przyniesienia ci ulgi. Wzywaj Mnie, wierząc, że zależy Mi na tobie i na tym, co zrobisz w trudnej dla ciebie sytuacji.

Kiedy Mi zaufasz, wszystko zmieni się w jednej chwili. Nie bój się zaufać.

Nic nie ryzykujesz. Zyskujesz wiernego Przyjaciela, który zawsze przybędzie na czas. Zawsze będzie akurat w pobliżu, kiedy będziesz Go potrzebować, choćby było to w środku nocy. Ja nie śpię. Ja nie mam bliższych dusz od twojej. Nie mam rodziny, którą musiałbym zająć sie przed tobą. Ty jesteś Moją najbliższą rodziną, dlatego zawsze jestem na czas. Proś i oczekuj Mojej pociechy. Przyjdę. Przyjdę zawsze. Amen. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Modlitwa do Ducha Świętego o światło w rozumieniu tekstu

Duchu Święty, przyjdź, prosimy, Twojej łaski nam trzeba!
Niech w nauce postąpimy, objawionej nam z nieba.
Niech ją pojmiem z łatwością, utrzymamy z stałością;
A jej światłem ożywieni, w dobrem będziem utwierdzeni.

Powrót do KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

 

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

czytaj więcej...