Aktualności

2022-02-28 16:12

Określenia Ducha Świętego. PARAKLET

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Duch Święty:  Moja córko, wiesz o tym, że zostałem nazwany również Parakletem. To określenie oznacza kogoś, kto jest wzywany przy czymś. Osobę towarzyszącą najważniejszym dziełom, czasom, chwilom i wydarzeniom. Wiesz, że kiedy powstawał świat – byłem tam. I kiedy pierwszy człowiek otworzył oczy – Ja w nie patrzyłem. Kiedy Mojżesz prowadził Mój lud – byłem z nim. Oglądasz symbole Mojej obecności przy najważniejszych wydarzeniach w dziejach ludzkości, Zwiastowaniu, ujawnieniu się Syna Bożego nad wodami Jordanu i Odkupieniu. Towarzyszyłem Kościołowi od jego pierwszego oddechu, tchnąc na Apostołów i Matkę Najświętszą darami w postaci języków ognistych. W ten sposób udzieliłem sam siebie tym, którzy mieli podjąć się największego dzieła. 

 

Dziś także podejmuję się dokonywania wielkich dzieł, a Moja obecność jest kluczowa dla historii świata. Czy jednak jestem dość mocno wzywany? Wydarzenia, którym towarzyszę, owocują błogosławieństwem dla świata. Tam, gdzie nie jestem wzywany, pojawia się inny duch. Nazwany jest duchem świata lub czasu. Ja nazywam go duchem zniszczenia i rozpaczy. On sam nazywa się duchem świata lub duchem czasu. Ja jednak przejrzałem go i nadałem mu prawdziwe imię odpowiednie do jego działania i zamierzeń.

 

Popatrz w przyszłość. Los świata zależy od tego, jakiego ducha zapragnie i wezwie. Ducha Stworzyciela i Ożywiciela czy ducha zniszczenia i śmierci. Jeśli teraz czujesz bezsilność, bo wiesz, że świat Mnie nie zna i nie pragnie, nie poddawaj się. Pragnę ci uświadomić, że nie cały świat wołał Mnie, kiedy zstępowałem do łona Dziewicy Maryi, ale tylko pobożne serca Izraela. Głos słodki i miły dla ucha ma większą siłę od wrzasku milionów. Czy wiesz dlaczego? Bo kiedy go słyszę, przestaję słuchać wrzasku. Uciszam go, bo jestem Bogiem, aby słuchać tego, czego chcę słuchać. Dlatego twój pojedynczy cichy głos ma dla Mnie takie znaczenie. Tobie się zdaje, że to wszystko na nic wobec ogromu zła. Mylisz się. Jestem Bogiem i sam decyduję o tym, którego głosu chcę słuchać. Jeśli ty, istota tak znikoma, masz władze odrzucić 100 kanałów pełnych zła i wrzasku (telewizję), aby odnaleźć ten jeden, który będzie dla ciebie ukojeniem i będziesz go szukać, aż go znajdziesz, dlaczego Ja, który mogę wszystko, mam być skazany na słuchanie tego, czego nie chcę słuchać. Wybieram twój głos. Głos miłości. Tym głosem pragnę zagłuszyć wszelki inny. Czy rozumiesz, Moje dziecko? 

 

Nigdy nie trać nadziei i pamiętaj, że każde dzieło do którego jestem wzywany, zyskuje wagę i wartość dla świata. Wzywaj Mnie więc zawsze i możliwie najczęściej, abym uczynił z twojego życia dzieło wielkiej wagi i wartości dla świata. Nic nie czyń beze Mnie, bo rzeczy czynione beze Mnie są pyłem, który opada na dno Piekła. Wszystko czynione wraz ze Mną zapisane jest w Księgach Życia Wiecznego. Podnieś więc głowę i zbawiaj świat wraz ze Mną. Amen. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Modlitwa do Ducha Świętego o światło w rozumieniu tekstu

Duchu Święty, przyjdź, prosimy, Twojej łaski nam trzeba!
Niech w nauce postąpimy, objawionej nam z nieba.
Niech ją pojmiem z łatwością, utrzymamy z stałością;
A jej światłem ożywieni, w dobrem będziem utwierdzeni.

Powrót do KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

 

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

czytaj więcej...