Aktualności

2023-04-14 16:12

Określenia Ducha Świętego. DUCH NADZIEI I OBIETNICY

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Duch Święty: Chcę mówić o nadziei, którą wszczepiłem w twoje serce, nadziei wypełnienia się pragnień, które towarzyszą ci od początku. Jestem Duchem Nadziei. Nie przychodzę, aby odebrać ci nadzieję, przeciwnie, aby ją w tobie rozbudzić. Po tym możesz Mnie rozpoznać. Mówię ci zawsze prawdę, ale zawsze również pozostawiam nadzieję i ukazuję światło, do którego masz iść. Zły duch, udając Moje działanie, przybiera formę złorzeczenia i objawienia ukrytych tajemnic. Nie pozostawia jednak pokoju w sercu, który tylko Ja daję, nawet objawiając rzeczy trudne i bolesne.

 

Jestem bowiem Duchem Obietnicy, której przedsmak poznajesz, obcując ze Mną. Wiesz, że dusza twoja nie znalazła się przypadkiem na Ziemi, ale spełnia plan Boży, który ma być uwieńczony zwycięstwem Miłości. Duchowo nie należysz do Ziemi, ale do wyższego świata, który znajduje się poza wszelkimi ograniczeniami ludzkiej egzystencji. W tym świecie dusza twoja jest wszystkim znana, przez wszystkich kochana i oczekiwana. Ten świat to twój dom przeznaczony ci od wieków.

Twoja matka powiedziała ci słowa: „Dom jest tam, gdzie są rodzice”. Tak. Powiedz jej jednak, że jej rodzice i twoi rodzice to Trójca Święta. Życie nie kończy się i nie zaczyna na Ziemi. A rodzice ziemscy nie są pierwszymi ani ostatnimi, jakich posiadacie. Ja jestem Alfą i Omega. Pierwszym i Ostatnim. Dom jest tam, gdzie Ja jestem.

 

Obietnica, którą w nadziei posiadasz już w swoim sercu, spełni się. Poznasz wówczas, że znasz Boga w sposób najbardziej wewnętrzny i bliski. Objawiam ci bowiem prawdę o twoim pochodzeniu i przeznaczeniu w odwiecznym planie Bożym. Wszystkie tęsknoty i pragnienia twojej duszy są w istocie tęsknotą za Bogiem i życiem w Nim w Jego szczęściu. To szczęście nie ma końca. Nie ma granic. Jest absolutnym spełnieniem w każdym możliwym wymiarze. Pamiętaj o tym, że rozstania ziemskie są tylko czasowe. Są obrazem rozłąki, jaką cierpię po pierwszym grzechu. Rozstanie nad, którym należy rozpaczać, to Piekło, które jest rozstaniem wiecznym i pozbawionym nadziei. Mój dom bowiem jest jedynym, w którym zgromadzą się wszyscy zbawieni. Nie trać więc czasu na próżne sentymenty, bo życie dalej się toczy i walka trwa. Chcę, aby nikogo nie zabrakło tam, gdzie miejsca są od dawna przygotowane. Ufaj, że czas rozstań się skończy. Twoja tęsknota jest dowodem tego, że otrzymasz jej spełnienie w wieczności. Obiecuję ci wieczne szczęście w Niebie. Podążaj za Mną. Poszukuj Mojej Woli, a odnajdziesz ją w doskonałym szczęściu twojej duszy w Moim Królestwie. Amen.

Modlitwa do Ducha Świętego o światło w rozumieniu tekstu

Duchu Święty, przyjdź, prosimy, Twojej łaski nam trzeba!
Niech w nauce postąpimy, objawionej nam z nieba.
Niech ją pojmiem z łatwością, utrzymamy z stałością;
A jej światłem ożywieni, w dobrem będziem utwierdzeni.

Powrót do KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

 

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

czytaj więcej...