Aktualności

2022-11-11 16:12

Duch Słowa. DUCH ŚWIĘTY – NAUCZYCIEL MODLITWY

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Matka Boża: Jestem przy tobie, aby cię wesprzeć w modlitwie. Jestem przy tobie, aby cię prowadzić do domu, gdzie cię oczekuję. Modlę się wraz z tobą i co dzień klękam obok ciebie, aby modlić się wraz z Moimi dziećmi. Klękam, aby oddać chwałę Bogu, wobec którego żadna postawa nie jest dość godna. Pochylam twarz ku ziemi, aby poddać się Niebu. Jestem pokorą przed Bogiem. Odpowiadam miłością na miłość. Wdzięcznością na wspaniałomyślność Jego dzieł.

 

Moja córko, nauka modlitwy trwa całe życie. Podałam ci wskazówki, dzięki którym będzie ci łatwiej udoskonalać twoją modlitwę i dostrzegać jej słabe punkty. Nauczycielem modlitwy jest jednak Duch Święty i to na Nim powinnaś oprzeć się całym ciężarem w każdej modlitwie.

 

Odkrywaj głębiej modlitwy poprzez wpatrywanie się w Ducha Świętego. To znaczy poprzez poddawanie się Jego natchnieniom. Człowiek, a dokładnie jego dusza, może być studnią bez dna, którą napełni Duch Święty. Proś Go o to, aby zstąpił na twoją niedoskonałość i nieumiejętność modlitwy. Rozpoczynaj modlitwę od wezwania pomocy Ducha Świętego i od oddania Mu tej modlitwy. Szczególnie, kiedy nie odczuwasz żadnej chęci do modlitwy, kiedy się spieszysz, kiedy twoje myśli są rozproszone, wtedy najbardziej potrzebujesz pomocy i właśnie wtedy ofiarowuj twoją modlitwę Duchowi Świętemu. Nie nieumiejętność i niedoskonałość są dla ciebie przeszkodą i nie z tego będziesz sądzona. Bóg patrzy na wysiłki i starania, czy szukałaś we wszystkim Jego pomocy. Nie twoja niechęć stanie przed sądem, ale twoja walka. Czy opierałaś się pokusie, wzywając pomocy z Nieba? Nie przejmuj się więc twoimi uczuciami i pragnieniami, ale tylko staraj się w każdej najmniejszej trudności zwracać się z prośbą o pomoc do Boga, aby otrzymać pomoc, zanim ogarnie cię zniechęcenie i poddasz się wobec pokusy. Ubiegaj złego ducha, oddając się Duchowi Świętemu. Powierzaj się Jego opiece i poddawaj Jego władzy nad tobą. Znajdziesz zawsze pomoc i siłę w modlitwie do Ducha Świętego. Błogosławię cię i błogosławię wszystkie Moje dzieci, które idą do domu Ojca, trzymając Mnie za rękę. Amen.

 

Modlitwa do Ducha Świętego o światło w rozumieniu tekstu

Duchu Święty, przyjdź, prosimy, Twojej łaski nam trzeba!
Niech w nauce postąpimy, objawionej nam z nieba.
Niech ją pojmiem z łatwością, utrzymamy z stałością;
A jej światłem ożywieni, w dobrem będziem utwierdzeni.

Powrót do KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

 

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

czytaj więcej...