Aktualności

2022-12-23 16:12

Duch Kościoła. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁAŃSKIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Duch Święty: Kapłan błogosławi z upoważnienia Bożego. W imieniu Boga. Błogosławieństwo kapłana jest błogosławieństwem Chrystusa. Jeśli kapłan pobłogosławi związek dwojga ludzi, staje się on małżeństwem, bo moc kapłana jest mocą Boga. Cokolwiek kapłan wiąże na Ziemi, jest związane w Niebie. Błogosławieństwo kapłana ma moc i wartość wieczną, zobowiązuje rzeczywistość do ulegania Woli Bożej.

 

Błogosławieństwo ludzi świeckich czerpie dopiero z błogosławieństwa kapłana, bo błogosławieństwo kapłana pochodzi bezpośrednio od Boga, a błogosławieństwo ludzi świeckich jest jego pochodnią. Łaski płynące z krzyża są udzielane ludzkości za pośrednictwem kapłanów. Krzyż jest siłą i egzorcyzmem sam w sobie, więc czynienie go z wiarą zawsze ściąga jego błogosławieństwo na świat, na konkretne osoby czy sprawy. Dlatego rodzice powinni błogosławić dzieci, małżonkowie siebie nawzajem. Powinniście błogosławić ludzi, jedzenie, zwierzęta, pomieszczenia, chore miejsca na ciele. Nie używacie przez to bezpośrednio mocy Chrystusa, ale czerpiecie z odkupieńczej łaski krzyża Chrystusa. 

 

Różnica w błogosławieństwie kapłana i osoby świeckiej jest taka jak między Chrystusem i jego krzyżem. W pierwszym wypadku Chrystus sam błogosławi, a w drugim błogosławieństwo płynie z krzyża na mocy Ofiary odkupieńczej Chrystusa, która uświęca krzyż. Przeżegnaj się. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

Modlitwa do Ducha Świętego o światło w rozumieniu tekstu

Duchu Święty, przyjdź, prosimy, Twojej łaski nam trzeba!
Niech w nauce postąpimy, objawionej nam z nieba.
Niech ją pojmiem z łatwością, utrzymamy z stałością;
A jej światłem ożywieni, w dobrem będziem utwierdzeni.

Powrót do KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

 

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

czytaj więcej...