Aktualności

2022-09-17 16:17

Kontemplacja Boga Ojca. OJCIEC SZCZĘŚCIA: Czyściec na Ziemi

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

Bóg Ojciec: Ufaj i miej wielką nadzieję na odmianę twojego losu w Niebie. Nie porównuj tego życia z użyciem przyszłym, bo nie jest do niego podobne, będzie zupełną odwrotnością tego, co przeżywasz tutaj. Chcesz nowego życia i otrzymasz je. Życie, które Ja daję, jest wieczne. Nigdy się nie skończy i nie będziesz musiała żegnać się z każdą radością, nie zaznawszy jej już więcej. Twoja radość nie będzie we wspomnieniach, ale będzie wiecznym „teraz”. Oczekuj wszystkiego w przyszłym życiu i spodziewaj się wszystkiego, czego możesz pragnąć, bo otrzymasz w nim wszystko to, co może cię uszczęśliwić. Córko, wieczny pokój bez udręk jest odwrotnością twojego stanu teraz.

 

Stan wiecznej udręki to stan dusz cierpiących, ale ten stan jest ci dany tylko na to życie. Przyjmij ten ból i nie uciekaj przed nim, a nie zaznacz go więcej po przekroczeniu bramy śmierci. Nie lękaj się, przyjmując wszystko, co cię spotka i co jest ci dane. Oczyść teraz twoją duszę, przyjmując Moje zabiegi, którymi ci w tym dopomagam, a chwila śmierci będzie dla ciebie największym szczęściem, jakiego doświadczysz na tej ziemi. Nie doznasz lęku, ale wzniesiesz się w Moich ramionach prosto do Mojego Serca, w którym rozpoznasz obiecany ci od wieków Raj. Przygotuj się na tę chwilę, abyś nie musiała pozostać wśród oczekujących [CZYŚCIEC], którzy nie pragnęli udręk za życia ziemskiego.

 

Ten czas na Ziemi jest krótki, a cierpienia mijają w nim szybko. W Czyśćcu dusze cierpią męki bez końca zdawałoby się, tak dłuży się każda udręka. Ufaj i wierz Moim słowom, abyś nie musiała powtarzać z niezliczonymi tłumem cierpiących dusz: „Och, przecież mówiono mi o tym tyle razy, dlaczego nie uwierzyłam?” Wierz Mi teraz. Męki tego życia trwają krótko i przynoszą wielki owoc, podczas gdy męki czyśćcowe trwają nieporównywanie długo i nie przynoszą zasługi. Moje dziecko, ogień, który pali dusze w Czyśćcu, jest straszniejszy niż każdy ogień ziemski i bez porównania jest ból, który zadaje duszy. Rozważ to w swoim sercu i ciesz się z każdej trudności, z każdego bólu, który cię spotka, bo jest zapłatą, którą dajesz Mi teraz. Wypłać Mi się za życia ze wszystkich twoich win i nie przekładaj cierpień na później, bo później cena jaką trzeba zapłacić jest nieporównanie wyższa.

 

Czy wiesz, że dzięki wierze możesz już teraz przygotować się na spotkanie ze Mną? Nie muszę doświadczać cię płomieniami, jeśli będę cię doświadczał w wierze. Walcz więc o twoją wiarę. Nie narzekaj na jej brak, ale wierz ze wszystkich sił i ze wszystkich sił proś o jej pomnożenie. Moja córko, poznałaś, że przed Moim tronem stanąć może tylko dusza absolutnie czysta, bo każda niedoskonałość duszy będzie ją palić żywym ogniem Mojej sprawiedliwości. Poprzez doświadczenia ziemskie oczyszczam twoją duszę dziś i dziś ciosam ją według Mojego upodobania, abyś nie zapłonęła przede Mną wstydem, ale całkowicie oddała się Miłości, która zjednoczyć cię z sobą, dopełniając rozpoczętego w tobie dzieła. Wszystko, czego doświadczasz, doświadczasz z tej świętej konieczności, dla budowania Królestwa Bożego w tobie i poprzez ciebie.

 

Nawet jeżeli doświadczasz zła, doświadczasz go po to, aby objawiło się dobro. Nie bój się. Poddając Mi się w tych doświadczeniach bądź pewna, że wyprowadzę z nich wielkie dobro dla twojej duszy. Bądź cierpliwa i ufaj Mi. Myśl o śmierci jako o dniu twojego narodzenia do szczęścia i ciesz się doświadczeniem cierpień i udręk, bo potem już nigdy nie będziesz ich mogła doświadczać. Bądź zachłanna w przyjmowaniu cierpienia, bo otrzymasz je tylko przez pewien czas, a potem już nigdy więcej. Przyjmuj, przyjmuj dużo ode Mnie i gromadź skarb, który będzie twoim posagiem w zaślubinach z Królem. Rozmyślaj o tych zaślubinach, bo im lepiej przygotujesz na nie swoją duszę, tym większej doznasz radości, a wszystko, co dla Mnie zgromadzisz, aby Mnie obdarować w dniu, w którym na wieki zamieszkasz w Moim domu, wyda ci się zbyt małe.

 

Moje dziecko, pragnę obdarować cię pełną miarą, abyś przychodząc do Mnie, nie pytała, dlaczego dałem ci tak mało cierpieć? Moją miłość na Ziemi otrzymasz jako ból i udrękę, lecz dopiero w Niebie należycie docenisz te łaski, kiedy ujrzysz, czym stały się na wieki i co zbudowałem z twoich małych ofiar. Teraz zaufaj i pragnij wszystkiego, czego pragnę Ja, bo im doskonalej dostosujesz twoje pragnienia do Moich, tym doskonalszego dzieła dokonam w tobie i nie będziesz musiała żałować ani jednego dnia. Aby już nigdy nie żałować żadnego dnia, oddawaj Mi go tuż po otwarciu oczu i zawierzaj Mi się cała. Mogę wszystko i sprawię, że już nigdy nie będziesz niczego żałować, jeśli tylko doskonale poddasz się Mojej Woli. Błogosławię cię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

zobacz też:

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

Głębia Modlitwy Pańskiej: „OJCZE NASZ”

ORĘDZIA BOGA OJCA

UROCZYSTOŚĆ BOGA OJCA

Nowenna do Boga Ojca

PIEŚNI DO BOGA OJCA

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

LITANIA DO ŚWIĘTYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH W KAPLICY NA BRZEGU

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE: PAN JEZUS

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

PAN JEZUS – rozważania Orędzi o małżeństwie

MAŁŻEŃSKA MODLITWA CAŁKOWITEGO PRZEBACZENIA

ORĘDZIA O POŚCIE

Piątek dniem postu od mięsa

Środowy post od mięsa

MODLITWY na post o chlebie i wodzie

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

czytaj więcej...