Aktualności

2022-10-07 16:17

Kontemplacja Boga Ojca. OJCIEC SPRAWIEDLIWOŚCI: Majestat Boga

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

Bóg Ojciec: Widzisz, w dawnych czasach ludzie odczuwali ogromną bojaźń przede Mną, ponieważ ten, kto niegodnie zbliżył się do Mnie, był na miejscu karany śmiercią. Wydaje się to wam okrutne, ale musiałem tak postępować wobec tego ludu, który był dziki i czcił tylko to, co widzialne. Musiałem być dla nich Bogiem widzialnym poprzez Moje znaki, inaczej nie wychowałbym Izraela, aby oddawał Mi cześć i wierzył w Moje Imię.

 

Dziś, Moje dziecko, jest o wiele gorzej, ponieważ pokazuję światu widzialne znaki Mojego gniewu, ale nikt ich nie zauważa. Zbyt wiele jest relatywizmu, zbyt wiele czynników, które mogą pokątnie wszystko spowodować i wyjaśnić zarazem. Kiedyś ludzie nie posiadali wiedzy o świecie, nie posiadali książek, nie posiadali naukowców, dlatego ich wzrok był czysty, przynajmniej w tym, że widzieli znaki, jakie się dokonywały i mieli świadomość, że są znikomi, wobec mocy, jaka nad nimi panuje. Ja musiałem ich przekonać, że tylko Ja posiadam tę moc.

 

Moje dziecko, pamiętaj, że do rozumienia tych tajemnic potrzebna jest wiara. Tylko wiara uruchamia rozum człowieka i wprowadza go w wyższe stany pojmowania, czyste serce i umysł, oddalenie grzechu umożliwia wyższe poznanie. Kto jest zanurzony w swym grzechu i o nim myśli, jego pożąda, nigdy nie będzie umiał wznieść się do tych tajemnic, bo wszystkie rzeczy stworzone są zaledwie końcem Moich włosów, nikt, kto ich pożąda, nie może wznieść wyżej wzroku, aby ujrzeć Moje Oblicze. Błogosławię cię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

zobacz też:

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

Głębia Modlitwy Pańskiej: „OJCZE NASZ”

ORĘDZIA BOGA OJCA

UROCZYSTOŚĆ BOGA OJCA

Nowenna do Boga Ojca

PIEŚNI DO BOGA OJCA

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

LITANIA DO ŚWIĘTYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH W KAPLICY NA BRZEGU

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE: PAN JEZUS

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

PAN JEZUS – rozważania Orędzi o małżeństwie

MAŁŻEŃSKA MODLITWA CAŁKOWITEGO PRZEBACZENIA

ORĘDZIA O POŚCIE

Piątek dniem postu od mięsa

Środowy post od mięsa

MODLITWY na post o chlebie i wodzie

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

czytaj więcej...