Aktualności

2022-10-06 16:17

Kontemplacja Boga Ojca. OJCIEC MIŁOSIERDZIA: Strzeżcie się pychy – najmocniejszej karty szatana

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

Bóg Ojciec: Pyszałkowie są najdalej od Mojego tronu. Nikt nie jest od niego dalej niż szatan i jemu podobni. Ci, którzy w swojej pokorze spoglądają na Mnie, jako na źródło wszelkiej wiedzy, mądrości i mocy, są przeze Mnie szczególnie blisko dopuszczani, a najbliżej ci, którym poprzez ich zasługę nadałem najwyższą godność, oni jednak w swojej pokorze nigdy nie pozwolili sobie na żadne pyszne wywyższenie się. Przeciwnie, każda nowa łaska wprawiała ich w nowe zachwycenie nad Moją niezmierzona dobrocią, w jakiej obdarowuję ich dusze. I tak, tą drogą skromności i pokory umiłowałem Moją najdroższą Córkę Maryję, która swoją pokorą zawstydza aniołów w Niebie.

 

Moje ukochane dzieci, pamiętajcie więc zawsze, aby wszelkie swoje osiągnięcia zawsze Mnie przypisywać. Nie mówcie, że coś wam się udało albo że mieliście szczęście. Nie. Mówcie: Bóg okazał miłosierdzie, czyniąc mnie zdolnym, Bóg sprawił, że jestem czysty, Bóg sprawił, że moje ciało i dusza Jemu służą. Mówiłem wam już o tym wielokrotnie, ale chcę to jeszcze raz powtórzyć, abyście zrozumiały, jak wielką pułapką dla dusz pobożnych jest pycha, którą szatan wśród was zasiewa. Wyrzekajcie się zawsze przypisywania sobie zasług. Wszelkie zasługi przypisujcie Mnie i nie zapominajcie za wszystko dziękować. To dzięki Mnie umiecie prosić, to dzięki Mnie trwacie na kolanach i udaje się wam trwać przy Mnie. Ukochani, jestem waszym Bogiem i im więcej Mi przypisujecie, tym chętniej was obdarowuje.

Z radością udzielam tym, którzy potrafią być wdzięczni, niechętnie zaś tym, którzy sobie przypisują zasługę w uświęcaniu swej duszy. Rozróżniajcie te dwie drogi, bo jedna prowadzi ku Mnie, druga zaś na manowce. W sercu pozostaje pustka i niechęć do wszystkiego mimo wielu godzin modlitwy i [po] wyrzeczeniach, które powinny duszę uświęcić i napełnić Moją radością.

 

Mówię do was jako wasz Ojciec, ponieważ znam zakusy złego, który widząc waszą pobożność i nieugięte pragnienie Mnie, obmyśla już nowy plan uwiedzenia waszych serc, a to poprzez pychę, która zawsze jest jego najmocniejszą kartą, kiedy w żaden sposób nie może was zwabić. Błogosławię cię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

zobacz też:

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

Głębia Modlitwy Pańskiej: „OJCZE NASZ”

ORĘDZIA BOGA OJCA

UROCZYSTOŚĆ BOGA OJCA

Nowenna do Boga Ojca

PIEŚNI DO BOGA OJCA

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

LITANIA DO ŚWIĘTYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH W KAPLICY NA BRZEGU

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE: PAN JEZUS

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

PAN JEZUS – rozważania Orędzi o małżeństwie

MAŁŻEŃSKA MODLITWA CAŁKOWITEGO PRZEBACZENIA

ORĘDZIA O POŚCIE

Piątek dniem postu od mięsa

Środowy post od mięsa

MODLITWY na post o chlebie i wodzie

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

czytaj więcej...