Aktualności

2022-08-22 16:17

Kontemplacja Boga Ojca. OJCIEC ŁASKI: Zaufać do końca

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

Bóg Ojciec: Jestem z tobą tutaj i wszędzie, gdzie się znajdujesz. Masz Mnie jako swojego obrońcę. Doceń tę łaskę, wierząc w nią i ufając Mi, przez nieokazywanie lęku wobec żadnych okoliczności. Ufność objawia się zupełnym pokojem duszy w każdej możliwej sytuacji. Tę ufność posiądziesz, całkowicie zdając się na Moją Wolę. Chcę od ciebie takiej ufności. Zdobywa się ją przez doświadczenia, w których możesz zupełnie poddać się Mojej Woli i przyjąć jako dobro to, co sama uznajesz i postrzegasz za zło. Chcę, aby z twojej duszy zniknęło zupełnie poczucie lęku. To wielka siła, córko. Siła którą pragnę ci dać.

 

Moje dziecko, wszystko co przeżywasz na Ziemi, przyniesie ci określony owoc. Poprzez przyjęcie Mojej Woli i pokochanie jej, zyskasz owoc cierpliwości i zaufania, a w rezultacie twoja dusza będzie spokojna jak niemowlę w ramionach matki. Człowiek, który pragnie żyć tylko według własnej woli, odgradza się od Boga i traci możliwość zjednoczenia się z Nim, a przez to pozostaje sam jeden, słaby i bezradny. Owocem odrzucenia Woli Bożej jest rozpacz i lęk. Ty zaufałaś, ale teraz pragnę ci powiedzieć: „Zaufaj do końca”. Jeżeli zaufasz do końca, nie będziesz musiała już pytać: „Czego pragniesz?”. Kiedy zaufasz do końca, zrozumiesz, że dokonuję w tobie Moich dzieł, kiedy pozostajesz w ufności. Nie musisz Mnie pytać, a powiem ci wszystko.

 

Pamiętaj, aby zawsze wspominać na słowa, których cię nauczyłem. Jeżeli nie pamiętasz ich teraz, powiedz Mi: „Bądź Wola Twoja. Chcę tego, czego pragniesz dla mnie Ty, mój Boże”. Ale Pragnę, abyś nauczyła się modlitwy **, którą dałem ci wcześniej. Zachowaj ufność, zachowując posłuszeństwo. Naucz się dziś tej modlitwy na pamięć i módl się nią tak często, jak często ulegać będziesz pokusie zniechęcenia i niezadowolenia. Bądź zawsze zadowolona, bo zawsze sprawisz Mi tym radość. Błogosławię cię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

** To krótka modlitwa w chwilach niespodziewanych trudności, dodatkowych prac lub przykrych doświadczeń: Dziękuję, Jezu. Uratuj tę duszę, a ja z radością wykonam to, o co mnie dla niej prosisz.

zobacz też:

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

Głębia Modlitwy Pańskiej: „OJCZE NASZ”

ORĘDZIA BOGA OJCA

UROCZYSTOŚĆ BOGA OJCA

Nowenna do Boga Ojca

PIEŚNI DO BOGA OJCA

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

LITANIA DO ŚWIĘTYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH W KAPLICY NA BRZEGU

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE: PAN JEZUS

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

PAN JEZUS – rozważania Orędzi o małżeństwie

MAŁŻEŃSKA MODLITWA CAŁKOWITEGO PRZEBACZENIA

ORĘDZIA O POŚCIE

Piątek dniem postu od mięsa

Środowy post od mięsa

MODLITWY na post o chlebie i wodzie

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

czytaj więcej...