Aktualności

2022-08-13 16:17

Kontemplacja Boga Ojca. OJCIEC ŁASKI: Budowanie relacji z Bogiem w oparciu o Jego wierność

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

Bóg Ojciec: Gdybyś w tych wszystkich doświadczeniach, które przeżywasz, uciekała się do Mnie, szatan nie miałby żadnego zwycięstwa nad tobą, bo wszelkie zło, jakie ci zadaje, byłoby obracane na Moją chwałę. Przegrywasz tylko wówczas gdy tracisz ufność. Będę cię tego uczył, aż to zrozumiesz i przyjmiesz prawdę o Mojej bezwarunkowej miłości i dobroci.

 

Posłuchaj, niezależnie od twoich upadków, chcę być z tobą. Dziecko najsłabsze kocha się najmocniej. Nie możesz wątpić w Moją miłość i wierność z powodu twojej słabości. Tracisz siły, bo szukasz ich we własnej wierności, a nie w Mojej. Moja córko, przyjmij ten fakt, że jesteś ułomna i grzeczna, bo twoja natura jest taka. Jeśli będziesz budować naszą relację na twojej wierności, będziesz się stale lękać, bo wiesz, że jesteś zawodna, a każdy twój upadek porusza naszym domem. Nie buduj na sobie, ale na Mnie, na Mojej wierności i Mojej sile. Ty jesteś prochem, będziesz wciąż upadać. Nie możesz ufać sama sobie, bo jesteś tylko człowiekiem i zawsze będziesz zawodna. Niezawodny jest tylko Bóg. Popatrz na Moją wierność. Jeszcze nigdy cię nie zawiodłem, nie zraniłem i nie zdradziłem, i już nigdy nie uczynię niczego z tych rzeczy. Popatrz teraz na siebie. Czy warto, abyś ufała sobie czy raczej Mnie? Który fundament jest trwalszy i mocniejszy?

 

Nauczę cię patrzeć na Mnie, a nie na siebie. Patrzenie na siebie cię zasmuca, bo widzisz własną zawodność. Patrzenie na Mnie jest siłą i radością, bo Ja jestem Mocą. Nauczę cię tego, a jeśli się nauczysz tego jednego, postąpisz bardzo szybko do przodu i oddalisz się od własnej niemocy. Każda myśl, która odbiera ci siłę, pochodzi od złego. Odpowiedzią twojej duszy na tę myśl powinno być wejrzenie na Mnie i szukanie nadziei i zaprzeczenia zła we Mnie. Czyń to tylko świadomie, a nie poddasz się i nie będziesz więcej tracić sił. Za dużo pozwalasz mówić do siebie temu, który jest kłamcą [szatan]. Musisz uciszać jego złowieszczy szept poprzez ufność, z którą spoglądasz na Mnie. Pamiętaj, że wystarczy ci Mnie wezwać, abym wyruszył na twój ratunek.

 

Ofiaruj Mi złe rzeczy, aby je przemieniał. Ofiaruj Mi rzeczy dobre, aby je pomnażał. Nie bój się. Odpowiedzią na lęk powinna być zawsze ufność. Jestem po twojej stronie. Użyj Mojej mocy i sił, które Ja daję. Nie walcz sama, bo nie zwyciężysz. Walcz Mną. Zasłaniaj się Mną i odpieraj ataki Mną. Wtedy wygrasz i zdobędziesz Mnie na zawsze. Chcę, abyś żyła już dziś tak, jak byś była w Niebie i posiadała Mnie tylko dla siebie każdego dnia. Posiadała Mnie samego z całą Moją mocą i siłą. Nie możesz się poddawać, bo masz wszystko już teraz. Masz pełnię szczęścia, tylko nie potrafisz jeszcze czerpać z jej owoców. Ale Ja cię wszystkiego nauczę. Masz już wszystko, tylko musisz spoglądać głębiej do swojego serca, aby Mnie w nim dostrzec, a we Mnie samą siebie doskonale szczęśliwą i wolną.

 

Bogactwo, którego szukasz, jest w tobie i nigdzie się od ciebie nie oddala. Trwam w tobie pomimo wojen, jakie toczą się w twoim umyśle i sercu. Odkryj Mnie, a już nigdy nie popadniesz w zwątpienie i zniechęcenie. Ja nigdy nie puszczam twojej dłoni. Idę wciąż wraz z tobą, chodź ty każesz Mi się porzucić i odmawiasz Mi prawa do kochania cię z powodu twojej słabości. Będę cię kochał tak, jak chcę i to ty Mi ulegniesz i staniesz się taka jak Ja, nie Ja taki jak ty. To ty przyjmiesz Moją Wolę i nauczysz się żyć według Moich zasad, nie Ja według twoich. Ja cię zwyciężę, a nie ty Mnie. To jest twoja nadzieja, córko, która nigdy nie będzie ci odebrana. Błogosławię cię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

zobacz też:

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

Głębia Modlitwy Pańskiej: „OJCZE NASZ”

ORĘDZIA BOGA OJCA

UROCZYSTOŚĆ BOGA OJCA

Nowenna do Boga Ojca

PIEŚNI DO BOGA OJCA

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

LITANIA DO ŚWIĘTYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH W KAPLICY NA BRZEGU

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE: PAN JEZUS

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

PAN JEZUS – rozważania Orędzi o małżeństwie

MAŁŻEŃSKA MODLITWA CAŁKOWITEGO PRZEBACZENIA

ORĘDZIA O POŚCIE

Piątek dniem postu od mięsa

Środowy post od mięsa

MODLITWY na post o chlebie i wodzie

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

czytaj więcej...