Aktualności

2023-05-21 16:07

Kłamią tylko tchórze i ludzie leniwi – Bóg Ojciec

<— Powrót do czytelni

Umiłowałem prawdę. Chcę, abyście również umiłowali prawdę. Ósme przykazanie zakazuje wam kłamać. Kłamstwo jest zawsze złe, bo Szatan jest jego ojcem, a wy nie chcecie mieć go za ojca  – mówi Bóg Ojciec w ósmym przykazaniu.

Niech wasze „Tak” oznacza „Tak”, a wasze „Nie” oznacza „Nie”. Prawda ma również ojca. Ten, kto mówi prawdę, ma za sobą Ojca, który jest jego obrońcą. Zawsze trwajcie w prawdzie i nie bójcie się. Prawda jest wiecznym dobrem. Zawsze pochodzi od Boga. Mówcie więc prawdę i nie bójcie się mówić jasno i prosto. Wszelkie wykręty i próby ukrycia prawdy prowadzą do kłamstwa. Jeśli nie jest dobrem wyjawienie prawdy, wówczas chrześcijaninowi pozostaje milczenie. Milczenie również jest dobrem, chyba że ktoś znając prawdę, nie występuje w obronie niewinnego. Wówczas ukrywanie prawdy byłoby złem.

Moje dzieci, mówienie prawdy wymaga odwagi i męstwa. Wychowuję was na ludzi odważnych i prawych. Kłamią tylko tchórze i ludzie leniwi, którzy nie mają odwagi i siły, aby stanąć w prawdzie i bronić prawdy. A jeśli rozpoznacie kłamcę, przygotujcie się i na kradzież, bo zuchwałe kłamstwo idzie w parze z kradzieżą. Wyrzeknijcie się wszelkiego fałszu. Uczcie się ode Mnie – mówi Bóg Ojciec w ósmym przykazaniu.

Jeżeli Matka Boża jest z nas zadowolona, to wystarczy, a mniejsza z tym, czy to ludziom będzie się podobać, czy nie. św. Maksymilian Maria Kolbe

***

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

czytaj więcej...