Aktualności

2022-11-20 16:07

Kiedy złorzeczysz, przeklinasz… składasz ofiarę szatanowi – Bóg Ojciec

<— Powrót do czytelni

Chcę wam objaśniać, czym są Moje przykazania, bo Moi słudzy przestali was tego uczyć, a to jest nauka, którą trzeba powtarzać i odnosić do aktualnych okoliczności. Właściwe zrozumienie przykazań Bożych jest podstawą do wypełnienia ich. Grzech dziś uległ dalszemu zwyrodnieniu i nie jest już rozpoznawalny jako grzech. Został ubrany w nowe szaty i oszukuje was – mówi Bóg Ojciec w drugim przykazaniu.

Przyczyną łamania drugiego przykazania jest zupełny brak karności w posługiwaniu się mową. Każdy mówi co popadnie, nie zważając na konsekwencje swoich wypowiedzi. Szczególnie w złości i zniecierpliwieniu człowiek skłonny jest powtarzać za złymi duchami przekleństwo i złorzeczenia, z których rzeczywistego działania nie zdaje sobie sprawy. Po paru dniach złość mija, ale złe duchy są już zaproszone do życia człowieka i spraw, które oddał demonom. Jest wiele wyrażeń, które pośrednio lub bezpośrednio są ofiarowaniem czegoś lub kogoś złym duchom. Człowiek jako istota o wolnej woli może coś ofiarować Bogu, ale może to również złożyć Szatanowi. Uważajcie więc na swoje słowa i myśli, a w zniecierpliwieniu milczcie, bo to chwila, kiedy często wpada się w pułapki. Złe duchy przyjmują wszystkie zaproszenia. Niestety nie wystarczy później zmienić zdanie, aby się ich pozbyć. 

Przekleństwo wchodzi w życie na prośbę człowieka i pociąga za sobą zło. Bądźcie czyści w swoich sercach, nie życząc źle nikomu. Nie składajcie nigdy ofiar Szatanowi poprzez żadne przekleństwo. Uważajcie na to, co mówicie, abyście nie pobudzali Mnie do gniewu – mówi Bóg Ojciec w drugim przykazaniu.

Najświętsza Panna! Cóż mogę wam o Niej powiedzieć? To moja Matka! św. Teresa z Lisieux

***

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

czytaj więcej...