„Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.
SZATAN POD POZOREM ŚWIĄT KOŚCIELNYCH, ORGANIZUJE W NIEDZIELĘ ZABAWY, TAŃCE, PIKNIKI, KIERMASZE, I INNE, CHCĄC ODEBRAĆ MI TEN DZIEŃ. – BÓG OJCIEC
Niedziela, to nie dzień odpoczynku, jak się was błędnie naucza. Niedziela nie jest dniem relaksu, sportu, zabaw, tańców, spotkań towarzyskich ani kulturalnych. Niedziela jest z ustanowienia Bożego dniem Pańskim, to znaczy dniem Bożym. Oznacza to, że dzień ten winien być oddany w całości Bogu na chwałę, poprzez uczestniczenie w Ofierze Mojego Syna [Msza św.] oraz zgłębianiu pobożnych lektur, czytanie Pisma św.
Świat uczynił z niedzieli święto spotkań i wspólnej zabawy, a Ja chciałbym w tym dniu spotkać się z duszą ludzką sam na sam. Tylko cisza umożliwia człowiekowi usłyszenie Mnie. Dałem wam sześć dni na załatwianie spraw ziemskich, a siódmy zostawiłem dla siebie. Jeśli w niedzielę człowiek nie znajdzie czasu na tę refleksję, życie przeminie mu szybko i nie zdąży nawet zastanowić się nad nim, a co dopiero przygotować się na śmierć.
Kto nie szanuje trzeciego przykazania, ten nie szanuje Boga. Nigdy nie warto przestępować tego przykazania dla jakichkolwiek korzyści. Unikajcie ludzi, którzy chcą je łamać w tym dniu, aby nie ulec ich namową. Bądźcie wierni w swoich sumieniach, odmawiając diabłu robienia interesów w tym dniu. Pamiętajcie, że szatan zawsze kusi was do grzechu, przesuwając granicę grzechu w waszych umysłach coraz dalej i coraz dalej. Nie kierujcie się względami ludzkimi, ale Moją chwałą. Dajcie Mi przykład waszej wierności – Bóg Ojciec.
***
TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio