Aktualności

2023-05-07 16:07

Każdy kto jest nieuczciwy jest złodziejem – Bóg Ojciec

<— Powrót do czytelni

Dzieci złodziei cierpią pogardę i wstyd. Mają bardzo trudną drogę ze zszarganym imieniem, bo dzieci ocenia się po rodzicach. Złodziej nigdy nie będzie szanowany. Zawsze pozostanie tylko złodziejem – mówi Bóg Ojciec w siódmym przykazaniu.

Złodziej wreszcie to nie tylko ten, kto skrycie odbiera cudzą własność, kto oszukuje z zamiarem przywłaszczenia sobie cudzej własności. Każdy, kto nie jest uczciwy, popełnia oszustwo i winny jest w świetle siódmego przykazania. Są obecnie uznawane zawody, które zakładają oszustwo jako formę zarabiania pieniędzy i wzbogacenia się kosztem innych. Dzisiejszy system bankowy, usługi, handel a nawet inne branże niezwiązane bezpośrednio z finansami opierają się na nieuczciwych zasadach i żerują na społeczeństwach, zamiast je budować. Nieuczciwość dziś stała się normą, a uczciwość dziwactwem, które się nie opłaca.

Posłuchajcie Mnie więc, Moje dzieci. Przywykliście do tego, że jesteście oszukiwani, sami więc czujecie się usprawiedliwieni w drobnych oszustwach. Nie. Im bardziej otacza was fałsz i nieuczciwość, tym bardziej bądźcie uczciwi wobec siebie. Nie bierzcie niczego, co nie należy do was. Nie używajcie cudzego mienia, oszczędzając własne. Nie dotykajcie cudzych rzeczy bez wiedzy właściciela. Nie sądźcie, że rzeczy państwowe są niczyje. Nie sądźcie, że rzeczy niczyje są wasze – mówi Bóg Ojciec w siódmym przykazaniu.

Jakiż spokój daje to święte imię „Maryja”. Powtarzajmy je często w głębi duszy. Niech stanie się oddechem naszego serca. św. Maksymilian Maria Kolbe

 

***

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

czytaj więcej...