Aktualności

2023-03-14 16:07

Kapłanie, twoim zadaniem jest zbawiać dusze dla Boga, a nie żyć dla siebie – Pan Jezus

<— Powrót do czytelni

Moi kapłani pragną rządzić od pierwszego dnia swoich święceń. Nie pojmują swojego powołania jako służby. Gdyby była w tym miłość, byłoby jeszcze to do zniesienia. Niestety, żądza władzy wyklucza miłość. Człowiek zaczyna być postrzegany jako ktoś, kto służy do osiągnięcia własnych celów, nie jako cel, w którym powinna być wymierzona strzała kapłana. Strzała łaski Bożej konieczna do Zbawienia – mówi Pan Jezus w Orędziach o kapłaństwie.

Mój synu, kapłanie, spójrz w swoje serce i zbadaj je. Czy kiedykolwiek użyłeś Mnie do służenia sobie? Czy wykorzystałeś godność, którą ci wysłużyłem, przeciwko Mnie? Czy dążyłeś jako kapłan do celu, który nie zgadzał się z twoim powołaniem i z Moją Wolą? Czy boisz się władzy, którą ci nadałem? Czy boisz się własnej żądzy, czy jej nie dostrzegasz? 

Chociaż Moja łaska spływa na was obficie, marnujecie ją, żyjąc dla siebie. Synu, władza zawsze musi być używana dla Zbawienia dusz i tylko dla tego jednego celu. Twoim zadaniem jest zbawiać dusze dla Boga i z tego zdasz Mi sprawę. Pamiętaj Mój kapłanie na słowa: „Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą” – mówi Pan Jezus w Orędziach o kapłaństwie.

Pokładając ufność w Tobie, Matko Boża, będę zbawiony; pod Twym orędownictwem i opieką nie będę  niczego się lękał; z Twoją pomocą będę zwalczał i zwyciężał moich nieprzyjaciół, gdyż nabożeństwo do Ciebie jest bronią zbawienia.  św. Jan Damasceński

***

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE. REKOLEKCJE: PAN JEZUS

 

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

czytaj więcej...