Aktualności

2023-04-18 16:07

Kapłan zdejmując koloratkę i sutannę jest jak małżonek, który zdejmuje obrączkę przed zdradą – Pan Jezus

<— Powrót do czytelni

Kolejny bożek, którego czczą Moi kapłani, to świat wraz ze swoimi przyjemnościami, rozrywkami i pokusami. Żądza świata jest równie silna jak namiętność. Przeciwstawia przyjemność duchowi umartwienia – mówi Pan Jezus w Orędziach o kapłaństwie.

Świeca, która nie jest zapalana, nie jest nikomu potrzebna i dlatego kapłani gubią się w swoich pasjach, podróżach, przyjaźniach i ambicjach. Nie rozumiejąc dłużej, kim są, starają się za wszelką cenę nadać sobie wartość, mierząc się kategoriami świata. Wiedza, posiadanie i ciało stają się ich siłą przebicia. Wykształcenie i tytuły, samochody i sport czynią kapłana interesującym we własnych oczach. Dla Mnie jednak nie tylko tracą własną tożsamość, ale przede wszystkim wiarę i zdolność do przyjmowania i rozlewania łaski na świat.

Zastanów się, czy są miejsca, w które udajesz się bez kapłańskiego stroju i dlaczego? W tych miejscach nie chcesz być kapłanem. Wyrzekasz się Mnie. To są Moi konkurenci. Jak małżonek zdejmuje obrączkę przed zdradą, tak kapłan zdejmuje koloratkę. – mówi Pan Jezus w Orędziach o kapłaństwie.

Chrystus Prawda jest w Sercu Maryi, Chrystus Ciało jest w Jej łonie. Być w Sercu, znaczy więcej niż być w łonie. św. Augustyn

 

***

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE. REKOLEKCJE: PAN JEZUS

 

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

czytaj więcej...