Aktualności

2023-01-28 16:07

Jeśli szukacie wzoru dla swojego małżeństwa wśród znajomych lub w mediach a nie we Mnie, to jego przetrwanie wisi na włosku – Pan Jezus

<— Powrót do czytelni

Małżeństwo jest wielkim darem, ale i drogą ofiary. Jeśli świadomie przyjmie się to powołanie i Sakrament, droga ta prowadzi prosto do Nieba. Rodzina wymaga poświęcenia, rezygnacji z siebie i uczy kochać ponad wszystko. Zakładając rodziny, mam na względzie wasze wzajemne uświęcenie i życie wieczne – mówi Pan Jezus w Orędziach o małżeństwie.

Nie da się uniknąć prób i cierpień w małżeństwie. Nie da się wiedzieć wcześniej rzeczy, które wie się dopiero po przejściu pewnych doświadczeń, ale wzajemne zranienia nie są kresem tej drogi i końcem miłości. Jako małżonkowie tworzycie jedno ciało. Widzę to ciało zranione i słabe i patrzę na nie z wielką miłością. Żal Mi was, bo zadaliście sobie nawzajem tak wiele ran, mimo że się kochacie. Gdybyście zawsze trwali w Mojej łasce (łaska uświęcająca) i to byłaby pierwsza zasada waszego małżeństwa, nie doszłoby do wielu sytuacji, które do dziś dzielą wasze serca. Jednak powtarzam wam: Nie sprawiliście sobie wzajemnie bólu dlatego, że przestaliście się kochać, ale dlatego, że nie potrafiliście widzieć miłości, którą otrzymaliście i nie potraficie jej dawać, nie oczekując zapłaty. Mało było w was zaufania do Mnie. Mało opieraliście na Mnie swoje małżeństwo. Nieprzyjaciel (szatan) wtargnął pomiędzy was, aby rodząc w was poczucie krzywdy nastawić jedno przeciw drugiemu. Wykorzystał waszą zranioną naturę, aby zrodzić grzech. Uwierzyliście mu, zamiast uwierzyć Mi. A Ja powtarzałem wam zawsze: „Miłujcie się nawzajem tak, jak Ja was umiłowałem”.

Bierzcie przykład tylko ze Mnie. Nie z waszych znajomych i ze świata, który poprzez media daje wam fałszywe wzory. Prawda jest tylko we Mnie. Gdybyście miłowali się wzajemnie miłością, jaką darzycie samych siebie, nigdy nie zadalibyście sobie ran – mówi Pan Jezus w Orędziach o małżeństwie.

Skoro Maryja zobaczy naszą niedolę, natychmiast spieszy nam na pomoc w swym miłosierdziu. św. Bonawentura

***

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

PAN JEZUS – rozważania o Orędziach małżeńskich

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

czytaj więcej...