Aktualności

2022-08-13 16:07

Jeśli małżonkowie nie potrafią sobie przebaczać, to znaczy, że nigdy nie łączyła ich miłość, tylko pożądanie – Pan Jezus

<— Powrót do czytelni

Przez Sakrament Małżeństwa uzdalniam małżonków do przyjęcia tego daru i wytrwania w nim. Ktokolwiek był pozbawiony rodziny, wie, jak wielka to strata. Po miłości do Mnie, miłość do rodziny i troska o nią powinna być priorytetem w życiu człowieka. Pamiętajcie, aby wytrwać do końca, musicie sobie nawzajem przebaczać i nie wspominać już więcej tych zadanych cierpień. Tylko miłość prawdziwa potrafi zawsze, bez względu na wielkość zadanej rany przebaczać – mówi Pan Jezus w Orędziach o małżeństwie.

Wasze zadanie na dziś to przyjęcie prawdy o tym, że bardzo się wzajemnie kochacie, a jeśli sprawiliście sobie ból, to stało się to z powodu waszej niedoskonałości, lęku i egoizmu wpisanego w ludzką zranioną naturę. Egoizm każe wam szukać własnego szczęścia, a nie szczęścia tego, kogo kochacie. Mimo że kochacie, kochacie niedoskonale, bo kochać doskonale – to zadanie na całe wasze życie. Kiedy wydoskonalicie się w miłości, będziecie gotowi na Niebo. Jesteście sobie dani, abyście, udoskonalając waszą wzajemną miłość, nauczyli się kochać miłością godną Nieba, nawet więc sprawiając sobie przykrość, służycie sobie nawzajem. Musicie tylko przestać się obwiniać, bo każde z was kochało najbardziej, jak tylko umiało. Jeśli ktoś mniej umiał, to dlatego, że życie, rodzina i okoliczności w jakich się wychował, nie rozwinęły w nim umiejętności większego i ofiarniejszego miłowania, a nie dla tego, że nie chciał i nie kochał.

Dziś kochacie się dużo bardziej i dużo doskonalej niż w dniu waszego ślubu. Nauczyliście się wzajemnie bardzo wiele. Już nie potrzeba wspominać i cierpieć. Chcę samej miłości. Bez goryczy. Oczyszczę ją, obdarzając was łaską wzajemnego całkowitego przebaczenia na wzór tego przebaczenia, jakie otrzymujecie ode Mnie. Błogosławię was, Moje dzieci, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. – mówi Pan Jezus w Orędziach o małżeństwie.

Niechaj Maryja trzyma nas wszystkich w wytrwałości i prowadzi nas na drodze do Nieba. św. Jan Bosko

***

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

PAN JEZUS – rozważania o Orędziach małżeńskich

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

czytaj więcej...