Aktualności

2018-09-16 11:42

Główne Grzechy Kapłańskie. PODSUMOWANIE REKOLEKCJI

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE

Modlitwa do Ducha Świętego

 

Medytacja konferencji – 60 minut

 

Pan Jezus: Dziś ostatni dzień rekolekcji. Podsumowanie. Mój synu, kapłanie, wzywam twoje serce do stanięcia w prawdzie wobec Mnie. Otworzyłem przed tobą Moje Serce, aby ukazać ci pięć Moich ran zadanych Mi przez kapłanów. Pociesz Mnie, nawracając się całym sercem do Mnie. Jeśli Moje słowa poruszyły cię, a twoje serce zadrżało, znaczy to, że nie jestem ci obojętny i wciąż bardzo wiele nas łączy. Chcę twojej świętości. Chcę twojej chwały w Niebie. Dlatego badam twoje serce i ukazuję ci jego słabości. Poznaj co jest twoją największą słabością i złóż Mi za to wszystko w zadośćuczyniającej Ofierze Mszy świętej za swoje własne przewinienia. Jeśli pragniesz sprawić Mi radość, oczyść swoje serce w Sakramencie Pokuty, który obejmie w nowym świetle całe twoje życie albo chociaż czas od ostatniej spowiedzi generalnej.

 

Spójrz na twoje życie przez pryzmat tej prawdy o kapłaństwie, którą ci ukazałem. Choćbyś nie upadł nisko i gorliwie zabiegał o swoją wierność, potraktuj te rekolekcje i zawierającą się w nich spowiedź jako szczepionkę przeciwko ciężkiemu upadkowi, do którego Szatan przygotowuje się w twoim życiu. Czuwając i tępiąc w sobie każdy przejaw zła, ubiegasz jego kroki i chronisz własną duszę. Pomogę ci przejść przez życie w świętości, bo żaden oścień nie jest przeszkodą do świętości, ale tylko pycha. Słabość ofiarowywana Bogu w połączeniu z modlitwą o jej wyrwanie z duszy, chroni ją samą i uświęca. Najniebezpieczniejsze jest dla kapłanów przeświadczenie o własnej świętości lub zuchwałość wobec Boga kapłana, który winą za własny grzech obarcza Boga, jako Stwórcę natury ludzkiej. Nie stworzyłem upadku. Upadek stworzył człowiek, odwracając się ode Mnie. 

 

Dziś chcę otrzymać twoje serce, wniknąć w każdą jego grzechową szczelinę, aby usunąć wszystkie nawet zaczątki grzechów, które mogłyby rozrosnąć się w ciężkie przewinienia. Chcę uleczyć twoje zranienia po upadkach. Chcę napełnić cię nową siłą i wiarą w to, że miłość ma siłę, która może wszystko uzdrowić, odnowić i udoskonalić. Synu, nasze najlepsze lata są wciąż przed nami. Razem możemy jeszcze wiele dokonać. Strzeż Mojej Woli jak źrenicy oka, a Ja tak samo strzegł będę twojej duszy. 

 

Na nasze nowe, owocne życie, przyjmij Moje błogosławieństwo, które da ci siłę do podjęcia Mojego wezwania, stawiania czoła własnej grzesznej naturze w Sakramencie Pokuty i przemiany na lepsze tego, co w twoim życiu pragnę udoskonalić. Niech cię błogosławi Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. Amen. 

 

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

 

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

czytaj więcej...